14 STAMBOOM Heinrich A.L. Maschmeyer (1848 - 1922) x Maria J. Reidel (1852 - 1937) August Julius Herman (1878- 1936) X 1909 Alida Veen Rudolf Karl Walther (1882-1972) x 1909 Jo Buekers Thekla Helena Charlotte (1887-1970) Irma Augustine Marie (1890- 1978) x 1919 Jacobus Bor (Coos) Alide M. A. Lucie L. T. Margot M. A. A.I. Aranca Mathilde M. S. Augusta Willem Marianne Lisette x Jacob Eisma Thekla x John van Leeuwen Tjerk-Jan Eisma Op 28 november 1921 liet August Maschmeijer bij notaris L.J. de Kup te Amsterdam zijn testament opmaken. Hij liet zijn vrouw Marie en zijn vier kinderen al zijn bezittingen na. Aan zijn nicht Hannah Wulf, die hem in Amsterdam zo goed verzorgd had, legateerde hij het vruchtgebruik van het pakhuis aan de Spuistraat 52 in Amsterdam en van het woonhuis Van Borselenlaan 14 met tuingrond en bos nabij het huis en de Dr. Van Peltlaan. Hij stierf in Amsterdam, op 11 maart 1922, een dag na zijn 74ste verjaardag. Hij werd echter in Bergen begraven, op de Algemene Begraafplaats aan de Kerkedijk. Marie bleef in Zuilenhof wonen en stierf daar in 1937. Ze werd bijgezet in het graf van haar man. NAKOMELINGEN August Maschmeijer jr. Zoals gezegd had August twee zonen, August jr. en Rudolf. Beiden kregen een soortgelijke opleiding als August sr. en werden vervolgens in de zaak opgenomen. Verschil met hun vader was dat zij niet zoals hij op donderdag, maar pas op zaterdag naar Bergen gingen. August jr. was wat we nu een hoogbegaafd kind zouden noemen. Hij vond als kind dat zijn broertje door zijn moeder werd voorgetrokken en had een slechte verhouding met haar. De harmonische verhoudingen in het huis werden daardoor verstoord, ook op school was hij lastig en hij werd daarom naar de handelsschool in Osnabrück gestuurd. Volgens zijn broer heeft hij daar van handelskennis niet veel opgestoken, maar had hij wel gezorgd dat hij een plezierige tijd had. Zijn vader stuurde hem vervolgens naar Adam Opel om naaimachines te leren fabriceren. Dat had wel resultaat: de machine die hij daar bouwde had hij in zijn latere huis nog steeds staan. Na zijn opleiding kwam hij als vanzelfsprekend bij zijn vader in de zaak in Amsterdam. August jr. verzorgde August Maschmeijer, kort voor zijn overlijden, (bron: mevrouw Aranca Maschmeijer)

Bergense kroniek | 2008 | | pagina 16