BIOSCOOP-VOORSTELLINGEN ia de Caatinetcnt tc Bcrgcn-Binncn. Maandag 1 en Diasdag 2 Jan. a.s. TARZANs VLUCHT Jafinny, lUeiimüiieA Aanvang 7.15 uur. - Bekende prijzen.. Deze bioscoopvoorstelling werd op 30 december 1939 aangekondigd in Geeft Acht. *1040 I Uit: Geeft Acht, 30 december 1939. hierover het volgende, toen hij nieuwe rekruten toesprak: .ge zult worden opgeleid voor de taak, die ge als soldaat zult hebben te verrichten; ge zult U steeds bevinden te midden van een groot aantal lotgenoten, waaronder menschen van allerlei aard en soort. Ook zult ge veel leeren, waar ge later in Uw burgerleven veel nut en genoegen van zult hebben. En in Uw vrije tijd kunt ge gelegenheid te over vinden voor eigen studie, voor ontwikkeling en ontspanning. Wij kwamen onder andere de volgende cursussen tegen: Spaans, Stenografie, EHBO, Schaken en Dammen, Schermen, Boksen, Handelskennis, Boekhouden, Engels voor beginners, Tekenen, Zang, Droogzwemmen, enz. Ook waren er vier zondagse kerkdiensten en missen in het Vredeskcrkje. Voor Israëlitische militairen eiken Zaterdag morgen van 8.30-10.30 uur in het leslokaal officieren van Hotel Nassau-Bergen. Middagdienst te 14.- uur. Alle Joodsche militairen worden verzocht bij deze diensten aanwezig te zijn. Zo werden er ook in Bergen in de 'circustent' regelmatig filmvoorstellingen gehouden. Vertoonde films waren o.a.: Tarzan's Vlucht met Johnny Weismüller, Kapitein Blood en Slormduivels met Spencer Tracy. De films trokken een matig aantal bezoekers uit Bergen aan Zee, omdat de soldaten de afstand te ver vonden naar Bergen en omdat er in Bergen aan Zee ook genoeg te doen was 's avonds: In de officieren- of onderofficierencantine werden lezingen gegeven en cursussen gehouden: Dr. P.H. Ritter Jr. sprak voor ons, Victor E. van Vriesland, Dr. Menno ter Braak, Dr. Sipkes, S.S. Lantinga, Henk Schaer, Jan P. Strijbos. Daar werd ook voor een klein gezelschap goede muziek gemaakt, soms met medewerking van kleinkunstartiesten. In Geeft Acht, 13 januari 1940, komen we het volgende gedicht tegen, dat ook een beeld geeft van de individuele ervaringen: Herinnering aan één der eerste mobilisatiedagen Ik lag in de duinen te droomen. Hoe mooi toch de wereld wel was. De wind ruischte zacht door de boomen: De krekeltjes tjilpten in 't gras. De vogels, heel hoog aan den hemel, Die dreven naar 't eindloos verschiet. Ik hoorde het muggen-gewemel, De Zee zong haar eeuwige lied. Maar...plots...ging iets pijnlijks me hindren Mijn keel werd zoo dik en zoo droog. Ik dacht aan mijn vrouw en kiridrcn. Een traan drong zich op aan mijn oog. D. D. O. Op 9 maart 1940 lezen we in Geeft Acht de volgende drie berichten: Gemengde Zangvereniging De Gemengde Zangvereniging te Bergen aan Zee heeft een naam gekregen; zij heet:'Duinklanken' en staat onder leiding van den dirigent Sergeant van Kammen. Mevrouw M.E. Baronnesse Taets van Amerongen is zoo welwillend geweest het Beschermvrouwschap te aanvaarden. Afscheid van de oude Cantine De bouw van de nieuwe Cantine, dichtbij het Barakkenkamp vordert snel. We mogen verwachten, dat zij in de eerste week van April in gebruik zal kunnen worden genoynen. De oude CayUine moet echter eerder worden ontruimd. Op 15 Maart a.s. verlaten de militairen het hotel Nassau-Bergen, dat hen maandenlang als onderkomen en den laatsten tijd als Cantine heeft gediend. Vanaf 15 Maart, tot de opening van de nieuwe Cantine, is als hulpcantine ingericht lokaliteiten in de Deutsche Ferienkolonie. Daar zullen ook de cursussen van O. en O. worden gegeven, terwijl aldaar tevens het bureau van O. en O. gevestigd zal zijn. en 0. Het bureau 0. verhuist naar de Deutsche Ferienkolonie. Geeft Acht 30 maart 1940.

Bergense kroniek | 2007 | | pagina 28