Hier nog een foto van de oude keuken, ca. 1972. Vlnr Wim Meyer, Ans Scholtens, Trees Meyer en Jan Martin (privé-collectie Gerard Meyer familie). terechtgekomen. Dat was er de oorzaak van dal er 's nachts kolendamp in de ouderslaapkamer was ontstaan. Wim en ik raakten zo goed als huiten bewustzijn en het is onbegrijpelijk dat we mekaar als in een wonderom beurten bezwijmend, op het laatste moment nog naar buiten hebben kunnen helpen. Nou, dat had makkelijk heel anders kunnen aflopen... Om uit te kunnen breiden moest er een openbare steeg van de gemeente losgeweekt worden, hoe ging dat? Ja, dat was spannend toen, de aankoop van die steeg naast onze lunchroom. We wilden twee panden koppelen om uit te kunnen breiden, maar er zat een steeg tussen. Die moesten we van de gemeente zien los te krijgen en dat leek niet mee te gaan vallen. Maar daar heeft burgemeester Lo de Ruijter toen nog een bemiddelende rol bij gespeeld, en dat is daardoor goed gekomen. Tot zo ver de verhalen van mevrouw Jeanne Meyer-van den Ende. Zo is het met de familie jaren gegaan: vader Wim deed de melkzaak en moeder deed de winkel en de lunchroom, en van lieverlee hielpen de kinderen ook steeds meer mee. De lunchroom liep uitstekend en is lang een belangrijke bestaansbasis van de Meyers in Bergen aan Zee geweest. De komst van supermarkt Albcrt Heijn in 1963 veranderde de positie van middenstanders ingrijpend, van die in Bergen natuurlijk, maar ook van die in Bergen aan Zee. In 1968 besloten de Meyers dat het met de winkel en de melkhandel wel over was; de melkwijk Bergen aan Zee werd overgedaan aan Mcindert Ranzijn. En de familie richtte zich steeds meer op nieuwe en moderne ontwikkelingen in de horeca in Bergen aan Zee, als gezegd met groot succes. Daarover misschien een volgende keer.

Bergense kroniek | 2007 | | pagina 31