VAN DE REDACTIE Jubileumnummer 'Bergen aan Zee 100 jaar' Met veel plezier bieden wij u het voorjaarsnummer 2006 van de Bergense Kroniek aan. De redactie heeft op grond van het 100-jarig jubileum van Bergen aan Zee er voor gekozen de aandacht voor onze badplaats vorm te geven in de Bergense Kroniek. Deze voorjaarskroniek 2006 bevat daarom artikelen die allemaal Bergen aan Zee tot onderwerp hebben. Zo geeft als eerste Maria Smook een overzicht van de vier koloniehuizen in Bergen aan Zee. Het is verbazend om te lezen dat in het net ontstane Bergen aan Zee drie grote koloniehuizen werden gebouwd, ingericht en in gebruik gesteld. Over het tot stand komen van de tennisbanen in Bergen aan Zee geeft PietVijn een historisch overzicht. In de Bergense Kroniek van november 2006 zal PietVijn zijn verhaal vervolgen met een verslag over de aanleg van de tennisbanen in Bergen-Binnen. In 'aan Zee'... daar staat een huis is de titel van het artikel van Bert Buizer en Frits David Zeiler. Dit artikel is geënt op en gewijd aan een kaart die de onlangs overleden Herman Roos tekende. Op deze kaart staan de huizen van omstreeks 1939 met hun namen vermeld. Ellen ten Berge roept in Gemobiliseerd in Bergen aan Zee herinneringen op van haar vader tijdens zijn mobilisatie in 1939 in Bergen aan Zee. Haye van der Werf geeft in Bergen aan Zee anno 1950 een mooie schets van het leven in de badplaats in die tijd. Uit het interview datTrees Staarink hield met José Siebers komt naar voren hoe het Vredeskerkje aan zijn naam komt en ook wat de werkzaamheden van een koster zoal inhouden. Als laatste auteur geeft Frits David Zeiler een overzicht van de tentoonstelling 'Bergen 100 jaar aan zee' in Gemeente museum Het Sterkenhuis. Na dit overzicht hebben wij nog twee mededelingen, een droeve en een plezierige. Om met de droevige mededeling te beginnen: onze eindredacteur/lid van verdienste, Roosannie Kromhout, gaat haar werkzaamheden voor de Kroniek beëindigen. Vanaf 1995 heeft zij haar stempel gedrukt op de kwaliteit van alle kronieken en themanummers van de HVB, en zonder haar inspanningen zou de Bergense Kroniek nooit zo'n hoog niveau bereikt hebben. Wij danken haar voor haar jarenlange onvermoeibare inzet. Om met de plezierige mededeling te vervolgen: op verzoek van de redactie heeft Maria Smook positief gereageerd, om met inachtneming van een overbruggingstijd de taak van Roosannie Kromhout over te nemen. De novemberkroniek zal nog het resultaat van beider inspanning zijn, waarna Maria Smook de eindredactie verder voor haar rekening zal nemen. Wij heten Maria van harte welkom in de redactie.

Bergense kroniek | 2006 | | pagina 3