Bergen aan Zee, die er tussen 1955 en 1966 eerst als kinderverzorgster en later als hoofd van de huishouding werkte, versoepelde de nieuwe directrice, Greet Hcetveld, de strakke regels. Zij schafte onmiddellijk de verfoeide speelpakjes af en de leidsters hoefden vanaf haar komst geen sokken meer te stoppen op het strand, maar mochten nu met de kinderen dollen. Veel Bergenaren hebben kortere of langere tijd in het Bio-Vacantieoord gewerkt. B. Boersma sr. en zijn zoon Jan als respectievelijk conciërge en gymnastiekleraar. Maarten Boendermaker als tuinman. Dokter Lugten en dokter Houdée verzorgden de kleintjes in de ziekenafdeling. In de prachtige, hypermoderne keuken werkten, evenals in de andere koloniehuizen, veelal meisjes uit Zeeland of Urk in hun mooie klederdrachten. Op 11 juli 1961 kwam koningin Juliana, begeleid door de toenmalige burgemeester Lo de Ruiter, de vakantiekolonie bezoeken. Mevrouw Heetveld probeerde tevergeefs een oranje w.c. bril te verkrijgen voor dit koninklijk bezoek. Omstreeks maart 1967 verlieten de laatste bleekneusjes en hun verzorgsters het Russenduin. Ook voor Bio-Vacantieoord, de langst in gebruikzijnde vakantiekolonie in Bergen aan Zee, ging de deur voorgoed dicht. De exploitatie werd te kostbaar wanneer men zou voldoen aan de vereiste moderne aanpassingen. Wel bleef de stichting nog enkele jaren eigenaar van de villa. De heer Boersma, die als conciërge met zijn gezin in het bijgebouw woonde, bleef nog enkele jaren in functie om met succes te voorkomen dat het gebouw zou worden gekraakt. Hij hield nog een aantal jaren een 200-tal kippen op het terrein en leverde eieren aan het groeiende aantal hotels in Bergen aan Zee. Huize Glory Na 1970 werd Bio-Vacantieoord omgedoopt tot Huize Glory, toen de 'Unified Family' de villa in huurkoop overnam. Er wordt een gemeenschapshuis voor de volgelingen van de Koreaan Sun Myung Moon in gevestigd. In 1981 brengen Mr en Mrs Moon een 10- daags bezoek aan de villa, die vanaf september 1975 in het bezit is van de Stichting Verenigingskerk voor Nederland. Deze vereniging telt ongeveer honderd actieve leden, een aantal dat te klein is om de hoge kosten voor het onderhoud te kunnen betalen. Daarom worden er sinds een tiental jaren fraaie, comfortabele kamers en appartementen verhuurd. Ook het oude binnenzwembad is tot een appartement omgebouwd, het had te lang leeggestaan en was daardoor zo lek als een mandje. Het huis wordt, sinds het in bezit is van de Verenigingskerk, goed beheerd door Rosa Boland. Veel van de oorspronkelijke verfraaiingen, zoals de tegelvloeren, De eens zo trotse, beeld bepalende villa van ons dorp is nu alleen nog vanuit de lucht in volle glorie te zien. (Collectie Huize Glory).

Bergense kroniek | 2006 | | pagina 16