Flavius Josephus Will. Sewcl; Robert Arnauld d'Andilly, Alle de werkenbehelzende twintig boeken van de Joodse oudheden, 't verhaal van zijn eygen leeven, de histori van de oorlogen der jooden tegens de Romeynen, zyne twee boeken tegen Apion, en zyne beschryving van den martel dood der Machabeen: waarbij komt het gezant schap van Philo aan den keyzer Kaligula Flavius Josephus; alles uyt de overzetting van d'Andilly in 't Nederd. overgebragt door W. Sewel; nog zyn daarby gevoegd de vyf boeken van Egesippus van de joodsche oorlogen, en de verdelging Jerusalems. Emanuel van Meteren (1535-1612), Emanuels van Meteren Historie der Neder- landscher ende haerder na-buren oorlogen ende geschiedenissen. Tot den jare 1612... Is mede hier by gevoegt des autheurs leven: verrijekt beneffens de land-caerte met bi) na hondert... Historie der Neder-landscher ende haerder na buren oorlogen. Boeken over wiskunde en alchemie Abraham de Graaf (1635-ca.l717), De gebeele mathesis of wiskunst, herstelt in zijn natuurlijke gedaante, Abraham de Graaf. Descartes, Stelkonst. Goossen van Vreeswijck, De Groene Leeuw, of Flet licht der philosophen; vertoonende alle koninklijke handelingen in hel openen en ontsluiten der metalen, mineralen, vegetabilische en animalische saken, het onder kennen van hare natuur en souten, seer dienstig tot vele heerlijke medicijne,Goossen van Vreeswyk. Daniël van Houcke; Cornelis de Herder, Cyffer-boek, inhoudende de Fundamenten van d'Arithmetica.../ Alles voor desen gecomposeerd in de Fransoische sprakeen nu op een nieuw overgeset in het Neder-duitsch door Daniël van Houcke. Adriaan Adriaansz. Metius (1571-1635), Arithmelica et geometria nova Adriaan Adriaansz Metius. Boeken over diverse onderwerpen Titelprent van Joannes van der Groen, 'Alle de werken Den Nederlandtsen hovenier, zijnde het I. deel van Flavius van het Vermakelijck landt-leven. Josephus' met Beschrijvende alderbande princelijcke en allegorische heerlijcke lusthoven en hofsteden; en hoe men voorstelling. de selve met veelderley uytnemende boomen, (Foto: Regionaal bloemen en kruyden, kan beplanten, bezaeyen, Archief en vergieren. Door J. van der Groen,... Alkmaar). SCHAGKN".

Bergense kroniek | 2005 | | pagina 8