25 Jaar fotoarchief gemeente Bergen RONWESSELS FOTO'S: TREES STAARINK-BRUINSMA ^Jond 1 mei 19S0 is in de gemeente Bergen een begin gemaakt met het opzetten van een fotoarchief. Aanleiding vormden de fotoreportages door Trees Staarink-Bruinsma gemaakt van de plaatsing en onthulling van het beeld van Adriaan Roland Holst nabij de Ruïnekerk, en van de vroegere behuizing en verhuizing in die tijd van de gemeentelijke diensten naar het nieuwe gemeentehuis, Elkshove 1Tegelijkertijd werd er een Bureau Post- en Archiefzaken binnen de afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie ingesteld. Op advies van de heer Jacob Brouwers, destijds chef van de afdeling Financiën, werd er een jaarlijks budget op de begroting gevoteerd om ontwikkelingen in de gemeente Bergen fotografisch vast te leggen. Dit in samenspraak met mij, Ron Wessels, leidinggevende van eerder genoemd bureau. De verzameling groeide gestaag, maar door een krappe personeelsbezetting was het destijds niet mogelijk de foto's te beschrijven, alleen een jaartal of datum werd op de envelop of doos geschreven. Gelukkig is in de nieuwe gemeente Bergen, ontstaan na de fusie, wel ruimte en tijd gecreëerd voor een Optocht 5 mei 1980 met nagemaakte 'Bello'. In de wagons zitten de kinderen van de Angela-kleuter- school. Koetsier wacht op het eerste bruidspaar (Veldt-Metselaar) dat in het pas geopende gemeentehuis, Elkshove 1, is getrouwd. Foto 1980. Breelaan met café-restaurant De Brink (rechts) en het Oranjehotel, waarvoor Centre Ville 1 in de plaats is gekomen. Foto 1985. Na het openen van de mytylschool De Ruimte in mei 1980 wordt prinses Margriet rondgeleid door de oprichter en voorzitter de heer L de Ruiter. Rechts burgemeester J. Ritsema. Restauratie van het muurtje om de Ruïnekerk. Foto 1980.

Bergense kroniek | 2005 | | pagina 30