voorwoord van de voorzitter meer zal verschijnen omdat de tekst teveel overlappingen vertoont met teksten uit de nieuwsbrieven. Echter, de redactie stelde er prijs op dat in de lopende jaargang de voorzitter nog één keer aan het woord komt, waaraan bij deze wordt voldaan. De HVB is door de jaren heen een grote vereniging geworden met nu 1468 leden, een goede financiële positie en ontvangt veel medewerking van diverse kanten. Veel bouwstenen zijn aange dragen door de vrijwilligers in bestuurs- en werkgroepenverband. Leuk is om te vermelden dat de meeste oud-bestuursleden nog tot de gewaardeerde 'steunpilaren' behoren. Enthousiasme, zorgvuldig beleid en inzet vormen de basis om op niveau, met kwaliteit en uitstraling, door te gaan. Temeer daar er nog veel Bergense dorpshistorie onbelicht is gebleven. In alle gevallen, ook bij de excursies, wordt gestreefd naar zoveel mogelijk perfectie. Van onze bestuurstafel het volgende: Op dit moment zijn er zes bestuursleden. Gesprekken zijn gaande om het statutaire aantal van zeven te bereiken. Enkele nieuwe werkgroepleden hebben zich spontaan aangemeld. Vernieuwingen en aanpassingen in de berichtgeving naar onze leden zijn in bewerking. Het betreft de nieuwsbrieven en de stukken voor de algemene ledenvergadering: uitnodiging en agenda, notulen, jaarverslag en financieel overzicht, zullen gevouwen als een klein boekje worden thuisbezorgd. De vereniging heeft nu ook een eigen website, namelijk hvb-nh.nl Op weg naar het 1500' lid wil zeggen dat wij onze leden vragen de vereniging te propageren bij vrienden, buren, kennissen enz. Het 1470', 1480, 1490° en het 1500° lid zullen gratis het boek Straatnamen in Bergen door de eeuwen heen ontvangen! En het inschrijven van het 1500lid zou een leuk afscheidsgeschenk zijn voor uw in 2005 aftredende voorzitter. In dit laatste voorwoord wil ik namens het bestuur en de werkgroepen dank en waardering uitspreken voor het gastvrije Parkhotel, het team van De Duinstreek, Tabaksspeciaalzaak Drieënhuizen, de gemeente Bergen, en Evert Spee, beheerder van Het Witte Kerkje. En last but not least: grote erken telijkheid voor onze leden die de vereniging met contributies en giften steunen. Jaap Kroon Van de redactie Zoals de voorzitter in zijn voorwoord al aankondigde is dit het laatste nummer waarin het 'Van de voorzitter' prijkt. De reden voor dit besluit wordt ook door de redactie onderschreven. Bovendien verschijnt de Bergense Kroniek tweemaal per jaar, zodat in een dergelijke rubriek nauwelijks actueel nieuws kan worden opgenomen. Het is plezierig dat een en ander in goed overleg met elkaar is besloten. verschijnt van hem het tweede artikel over dit onderwerp, waarin zal worden stilgestaan bij de levenslopen van de verschillende joodse families. In deze aflevering is het eerste deel opgenomen van een bijdrage van PeterTammes over de anti-joodse maatregelen tijdens de Duitse bezetting en dan met name de gevolgen daarvan voor de Bergense samenleving. Ongetwijfeld herinnert u zich zijn oproep in De Duinstreek van afgelopen voorjaar, waarin hij om gegevens vroeg. Inmiddels is van deze auteur een boek over dit onderwerp uitgekomen, dat in de Kroniek van april 2005 zal worden besproken. In datzelfde nummer Tenslotte het bericht dat de paginanummering van de Bergense Kroniek met ingang van dit jaar een wijziging ondergaat.Tot nu toe werd binnen dezelfde jaargang door genummerd, dat wil zeggen dat het novembernummer begon met pagina 29 of 33, al naar gelang het aantal pagina's van het voorjaarsnummer. Het novembernummer eindigde dan met paginanummer 60 of 64. Verwarrend, omdat het kan suggereren dat het betreffende nummer in z'n geheel zoveel pagina's telt. Daarom is besloten de nummering van elke aflevering te beginnen met 1.

Bergense kroniek | 2004 | | pagina 4