Historische Vereniging Bergen NH opgericht 1 juni 1993 Kees Pascha, de kastelenman Op 10 mei j.l. overleed in Appingedam de oud-Bergenaar Kees Pascha, bij velen nog bekend als een enthousiast en kundig schrijver over de ge schiedenis van de Heerlijkheid. Cornelis Nicolaas Pascha werd op 23 juli 1927 in Bergen geboren als zoon van Arie Pascha en Jacoba Koster. Al op jonge leeftijd begon hij te schrij ven over de zaken om hem heen; zo is er een oorlogsdagboek van hem bewaard gebleven. Later publiceerde hij artikelen over de geschiedenis van Bergen en lange tijd was hij ook actief in de beheerscommissie van Het Sterkenhuis. Als studie koos Kees Pascha na zijn gymnasiumopleiding biochemie. In 1963 promoveerde hij aan de UvA op een proef schrift over bloedstolling. Inmiddels was hij in 1961 getrouwd met de Bergense Wilma Winkel. Voor zijn werk ver huisden zij eerst naar Bussum en daarna naar Wageningen. Pas toen Kees in 1979 een aanstelling kreeg bij het Gemeentearchief in Alkmaar keerden zij terug naar de regio. Met het beheren van de omvang rijke prentbriefkaartenverzame ling kon Kees eindelijk zijn oude liefde voor de geschiedenis her nemen. In diezelfde tijd was hij ook bestuurslid van de Vereniging Nieuw-Bergen. Kees Pascha had een bijzondere belangstelling voor kastelen. Zo wist hij als eerste de gevelsteen in de boerderij Piet Boendermakerweg 6 te identifi ceren als het Slot Gemen in Westfalen, waar in het begin van de 17' eeuw de Heren van Bergen woonden. Bij de bouw van de Van Brederodeschool in 1953 deed hij waarnemingen in de funderingssleuven en verza melde er een grote hoeveelheid middeleeuws aardewerk. Dit schonk hij later - toen de plek was herkend als de 14 -eeuwse 'JansWerf van Bergen' alias 'Haelkesteijn' - aan het museum. Bestuur: Jaap J. Kroon, voorzitter Hans Waanders, secretaris Marrie Ranzijn, penningmeester Frits H.R Puik (portefeuille houder beeld en geluid) Leo B.V. Rotthier (portefeuille houder Excursies) Stella Schrijver, lid Adres verenigingssecretariaat: Kloosterlaan 21 1861 SB Bergen NH telefoon 072 - 589 94 57 Ledenadministratie en verkrij ging voorgaande nummers: Frans G.Thomas St. Antoniusstraat 13 1861 LD Bergen NH telefoon 072 - 581 23 34 Nieuwe leden kunnen zich opge ven bij de ledenadministrateur Frans G.Thomas (zie hierboven). De contributie bedraagt 13,50 per jaar, méér mag ook; leden buiten Bergen 17,50. Girorekening van de Historische Vereniging Bergen NH is 76 62 79. Excursies coördinator, Leo Rotthier, telefoon 072 - 581 28 83 Eldert Groenewoud Marijke Kirpensteijn Riet Rotthier-Vroling Cees Winder Verspreiding drukwerken coördinator, Lau Vrasdonk Marleen van den Akker Nico Bijl Dick Broers Jan Duyves Tom van Eyk Eldert Groenewoud Piet Hoogcarspel Nel Jannink-Telkamp Jan Louter Piet Mooij Jan Oldenburg Henk Schotten Jan Swaan WimTaapken Liesbeth vanTuynman-van Baar Truus Wïnder-Vrasdonk Renate Woudstra-Mooij Historisch Kadaster Bergen Henk Min, telefoon 0226 - 34 12 90 Archiefbeheer Ron Wessels Historisch Onderzoek (Histon) coördinator, Job Hardeman (tel. 072 - 581 23 73) Oude Begraafplaats (Samenwerking HVB - Rotary Club Bergen) coördinator, Evert Spee Redactie Bergense Kroniek zie voorin het blad Erevoorzitter Job Hardeman Erelid Piet Mooij Leden van Verdienste Cees Vrasdonk t Pietertje Borggreve-Kuiken Bob van de Graaf Piet Mooij Fred Jostmeijer Frits Zeiler t (posthuum) Bert Veer Ron Wessels Frits David Zeiler

Bergense kroniek | 2004 | | pagina 30