Reclame plaatje voor album. verschillende acties meededen. Het begon al met een uitnodiging voor de tentoonstelling en demonstratie van Maggi's producten. Het uitgeven van reclameplaatjes was natuurlijk bedoeld om klanten naar de winkel te lokken en ze dan door die mooie afbeeldingen als klant te houden. Er waren albums met teksten verkrijgbaar waar je die plaatjes kon inplakken bijvoorbeeld die van de Keg's thee en van Verkade. Aan etalage wedstrijden werd ook meegedaan. In 1921 behaalden ze een eerste prijs, een medaille aangeboden door de 'Bergenschc-Badbode'. Ook heeft mijn grootvader eens een koperen tabakstrommel gewonnen. Vreemd genoeg met het wapen van Amsterdam er op. In 1922 stopten mijn grootouders met de winkel. Er vond toen een ruiling plaats van huizen. Nicolaas van der Plas nam de winkel over en de familie Modder nam het huis over van Van der Plas aan het Achterpad, thans Achterweg. Er is zowel een huurcontract voor de winkel als een koopcontract voor het huis en op dezelfde dag getekend. De huurprijs was gesteld op 13,- per week met het recht van koop. Andere papieren maken duidelijk dat in 1938 alle panden, die in dit stuk beschreven wor den, in 1938 nog steeds in het bezit van Cornclis Modder zijn. In alle akten wordt als beroep 'koopman' opgegeven. Ze bleven er echter niet lang aan het Achterpad. Op 14 maart 1925 kochten ze een stuk land in de Oudburgerpolder aan de Voertlaan, thans Oudtburghweg 18. Daar werd een huis gebouwd dat de naam 'De Philistcin' kreeg, vernoemd naar de molen waar mijn grootvader geboren is. Het huis staat er nog. In 1932 gingen ze echter weer weg en nu naar de Kruisweg. In januari 1933 overleed Cornelis Modder, grootmoeder bleef daar wonen en verhuurde enige kamers voor toeristen. Dat deed ze tot ongeveer 1937 want in 1938 kwam ze bij haar zoon Klaas Modder in Heerhugowaard in huis. In augustus 1940 overleed ze. Ze werd in Bergen begraven. 21. Vlag Schotland.

Bergense kroniek | 2004 | | pagina 29