Toen circus Mullens Alkmaar aandeed, solliciteerde ik op negentienjarige leeftijd samen met mijn broer Piet als acrobaat. Ik bad foto's van mijn slangendans meegenomen. Na bet voordansen werd ik tot mijn verrassing aangenomenmijn broer jammer genoeg niet. Toen ik bet dolgelukkigthuis vertelde, waren mijn ouders razend. Van mijn vader mocht ik drie weken de deur niet uit, net zo lang tot het circus ver genoeg van Alkmaar was. Door haar vele interesses was het voor Tiny moeilijk een beroep te kiezen. Na de 'Schoeversopleiding' en kort gewerkt te hebben als secretaresse, volgde zij een cursus doktersassistente en werkte een aantal jaren bij röntgenoloog Franckc in het Sint Elizabethziekenhuis in Alkmaar. Op drieëntwintig jarige leeftijd reageerde zij op een adver tentie van de Nederlandse Overzee Bank in Amsterdam. 'Ze waren erg tevreden over mij', vertelt Tiny, 'vonden mij accuraat terwijl ik mijzelf eigenlijk een 'rommelkont' vond. Omdat ik in Amsterdam werkte, kon ik balletlessen bij Maria Petrella en Yvonne Georgi volgen: grote namen in de balletwereld. Tiny ontmoette haar man Leo Dcrksen toen zij vijfentwintig was. Als journalist van het Noordhollands Dagblad moest hij haar interviewen in 't Gulden Vlies na afloop van een revue waarin zij de leiding had. Na een aantal afspraakjes kregen ze verkering. Twee jaar later -in 1956- trouwden ze in een kapel van de Heilig Land Stichting bij Nijmegen. 'Omdat Leo net een nieuwe baan had gekregen, vonden mijn vader en moeder het eigenlijk beter dat we even zouden wachten met trouwen. Je zult het bijna niet geloven; pas tien minuten voor ons burger lijk huwelijk kregen we van mijn ouders toestemming. In die tijd (meer dan 47 jaar geleden) moest je nog tot je dertigste jaar toestemming hebben. Na ons huwelijk gingen we in Haarlem wonen waar onze zoon Michel werd geboren; mijn balletlessen bleef ik in Alkmaar geven. Tijdens de vele zondagse autoritten in onze gele Ford Anglia zagen we aan de Eeuwigelaan in Bergen een prachtige villa te huur staan. In 1960 werd deze villa, Jachtduin, onze nieuwe woning en ging ik in de garage balletlessen geven. Het was wel behelpen hoor; de verwarmingsbuizen gebruikte ik als barre steun voor balletoefeningen). Mijn dochter Saskia en zoon Guido zijn aan de Eeuwigelaan geboren. Eind jaren zestig koch ten we een huis aan de Vijverlaan. Bergens balletlocaties Van de heer Oudcs huurde Tiny in 1967 een zolder boven een pottenbakkerij in de Molenstraat. Op deze ruime zolder startte ze haar privé-school Arabesque. Burgemeester De Ruiter ver richtte de opening. Toen de heer Oudes na zes jaar overleed en zijn zoon zich in het pand wilde vestigen, moest ze een andere lesruimte zoeken. Met een lening kocht ze het houten nood- schooltje van de Matthieu Wiegmanschool aan het Zakedijkje. Het gebouwtje werd verplaatst en gekoppeld aan het zomerhuis van Pension Lammers, waar nu het parkeerterrein is in de bocht van de Dorpsstraat. 'Het rook er erg muf want het aangrenzende zomerhuis was zo lek als een mandje. We gingen met de paraplu op naar de wc', zegt Tiny lachend. 'Hier heb ik veertien jaar les gegeven. Uit deze periode herinner ik mij dat ik in het Parkhotel een modeshow heb gegeven om overtollige balletkleding te verkopen. Met de verdienste hiervan en omdat ik geen huur aan 1980. Het houten noodschooltje van de Matthieu Wiegmanschool, verplaatst en gekoppeld aan het zomerhuis van pension Lammers.

Bergense kroniek | 2004 | | pagina 22