Stationsstraat. Nadien werd een dubbel woonhuis aan het Grootland aangekocht en ingericht als pastorie. In mei 1976 kwam pastoor J. van Thienen (tot mei 1981). Plannen voor het bouwen van een permanente kerk aan de Lindenlaan heeft men moeten opgeven, alsmede de bouw van een kleiner permanent kerkgebouw aan de Prins Hendriklaan, door het teruglopen van het aantal kerkgangers. Koedijk behoorde tot de parochie Bergen. In 1957 kreeg zij een eigen kerk Nood Gods aan de Kanaaldijk. Op 3 oktober 1982 werd Koedijk bij de Hoeksteenparochie van Alkmaar- Noord gevoegd. Pater Jan Elgershuizen, die jarenlang de pastorale zorg voor Koedijk onder zijn hoede had, verhuisde mee naar Alkmaar. In 1978 werden de Petrus en Paulusparochie, de Benedictusparochie en de Nood Gods te Koedijk samengevoegd tot parochiegemeenschap van de H.H. Petrus en Paulus H. Benedictus. Per 1 mei 1982 werd de Benedictuskerk gesloten en per 3 oktober 1982 werd de 'Europese' parochie opgeheven. Kerkkoren In 1968 werd het 'jongerenkoor' opgericht met als promotor kapelaan J. Hoevenaars. Dit koor zong en zingt eigentijdse Nederlands- en Engelstalige liturgische liederen met begeleiding van een combo. Er zijn nog vele leden van het eerste uur actief lid van het koor en daar zij ook niet meer tot de jeugdigen behoren, is de naam van het koor gewijzigd in Ritmisch Koor Bergen. Zij zingen momenteel twee keer per maand in de kerk en bij speciale gelegenheden, zoals Paaswake, Kerstmis, enz. Dan is er nog het jeugdkoor De Petrus en Paulus Nachtegalen voor kinderen tot ongeveer 12 jaar. Zij zingen tijdens de maandelijkse gezinsvieringen. Het Nederlandstalige Benedictuskoor zingt tot op heden tijdens vieringen in de Petrus en Pauluskerk. Tijdens vieringen met Latijnse gezangen verzorgt het Sint Caeciliakoor de zang. Pastoraal werkers In 1990 deed de Pastoraal werker (pastor) zijn intrede in Bergen en Schoorl. Door het verminderende aantal priesters, waardoor vacante plaatsen in veel parochies niet bezet kunnen worden, worden waar nodig, met bisschoppelijke zending, leken met een theologische opleiding aangesteld. Ook een vrouw kan tot pastor worden benoemd. Per 1 december 1990 werd pastor S. van Diepen benoemd tot P.W. te Schoorl en Bergen en werd pastoor C.H.Th.H. Wanna van Bergen tevens benoemd tot pastoor van Schoorl. Pastoor Wanna is de eerst verantwoordelijke in Bergen en pastor van Diepen in Schoorl, onder eindverantwoordelijkheid van pastoor Wanna. In deze afgelopen 80 jaar waren de pastoors: E.P. Rengs 1917 1927, in 1927 benoemd tot pastoor te Alkmaar en deken van het Dekenaat Alkmaar. D.J.E. Zurlohe 1927/ 1940 Th.J. van Beers 1940/ 1965 J. Solleveld 1965 1971 pater Kroes 1971 1972 Th. de Haan 1972/ 1985 C.H.Th.H. Wanna 1985 heden, in oktober 2003 benoemd tot deken van het Dekenaat Alkmaar. Veel vrijwilligers zijn zeer actief in het parochiële leven. Zij werken mee aan het parochieblad, maken de kerk en benodigd heden schoon, onderhouden de tuin en waar mogelijk doen zij de nodige klusjes, zijn misdienaar of acoliet en/of hulpkoster, zingen op een van de koren of zijn dienstbaar in het ontmoetings- Reglement van aflossing. De leening bestaat uit 10 series. Iedere serie bestaat uit 24 nummers. 4 nos. a 25. 10 nos. a f 10. 10 nos. a f 5.—. Jaarlijks, te beginnen Mei 1935, wordt één serie uitgeloot. De uitbetaling geschiedt aan de pastorie te Bergen. De uitloting wordt bekend gemaakt in de kerk. Achterkant van Bewijs van Aandeel Het door J.C. Leijen in 1909 ontworpen patronaats- (verenigings) gebouw SintJan op het voorterrein van de Petrus en Pauluskerk. Het Sint Caeciliakoor bij het altaar in de Petrus en Pauluskerk, april 1986. Op de achterste rij rechts organist Co Groenewoud.

Bergense kroniek | 2004 | | pagina 12