zien op de komende tijd. Direct na de jubileumviering zijn bestuur en werkgroepen aan het werk getogen om in 2004 weer aantrekkelijke informatie en activiteiten te brengen. Na de nieuwsbrief in februari, met o.a. rectificaties op het boek 'Straatnamen in Bergen door de eeuwen heen' en aankondigingen van de voorjaarsexcursies waarvan er inmiddels al weer twee zijn geweest) ligt nu de Bergense Kroniek nr. 1 van dit jaar voor u. De redactie, die in feite het hele jaar door bezig is, slaagde er wederom in om een interessante inhoud samen te stellen. Dat vergt meer werk dan men zou denken en dat geldt ook voor de technische- en kunstzinnige uitvoering. Deze kroniek onderging qua lettertype en lay-out enige vernieuwing. Zo is overgegaan op een pagina-indeling van vier kolommen, waardoor een meer speelse opmaak kan worden verkregen; ook is gebruik gemaakt van een licht getint papiersoort, zodat het drukwerk een iets zachter aanzien heeft. Op de algemene ledenvergadering van 30 maart zijn twee nieuwe gezichten achter de bestuurs tafel verschenen en hoewel de afgetreden leden Henk Min en Frans Thomas veel lof en dank is toe gezwaaid kan ik niet nalaten om ook hier nog eens te herhalen hoezeer ons bestuur beiden erkentelijk is! Beide heren blijven achter de schermen werkzaam voor de HVB. De nieuwe bestuursleden, van wie de namen in de verenigingscolofon op de eindpagina staan, wordt een succesvolle voortzetting van hun reeds aangevangen werkzaamheden toegewenst. Met ruim 1450 leden krijgt de HVB een andere dimensie. De belangstelling voor ondermeer le zingen en excursies is onverminderd groot en blijft zelfs stijgen. Daarom buigt het bestuur zich nu over het vinden van geschikte accommodaties waar dezelfde lezingen kort na elkaar kunnen worden gehouden. Dat heeft met name enige weerslag op de financiën en ten dele op extra werkdruk bij een aantal vrijwilligers. Maar gelukkig valt te constateren dat er aan inzet, enthousiasme, betrokkenheid en denkwerk binnen de HVB geen gebrek is. Gebleken is dat niet alleen informatie over de rijke historie in vele opzichten waardering ontmoet, maar tevens dat de HVB incidenteel een nevenfunctie heeft in het kader van ouderwetse Bergense dorpsontmoetingen. Laat ik besluiten met te stellen dat het een voorrecht is om voor deze vereniging een aandeel in bestuurlijk- en activiteitenverband te mogen leveren. Jaap Kroon Van de redactie Met dit nummer starten we de 11" jaargang van de Bergense Kroniek en dat is best iets om even bij stil te staan. Daarbij gaan de gedachten al gauw terug naar het allereerste begin, met de redactieleden Bob van de Graaf, Louise Grimmelt, Trees Staarink-Bruinsma en Bert Veer. Het aanleveren van teksten op diskettes en via e-mail wat nu de praktijk is, was in het geheel niet aan de orde, er werd aan huis vergaderd zonder verslagleg ging en alles verliep in een uiterst gezellige en ontspannen sfeer. Gelukkig is dit laatste door de jaren heen onveranderd gebleven! genoemd is dat een goede aanleiding hem ook namens de Bergense Kroniek nog van harte geluk te wensen met zijn onderscheiding afgelopen najaar. Bij de opening van de Kunsttiendaagse ontving hij een 'zilveren boek', vervaardigd door de Bergense zilversmederij De Pioen, met daarin vier schaalmodellen van kunstwerken. Dit als blijk van waardering voor zijn grafisch werk voor de brochure van de Kunsttiendaagse, waarmee hij kunstenaars en kopers bij elkaar brengt. Het eerste nummer was niet gedrukt, maar werd vanwege de kosten gekopieerd. Op het achterblad staan welgeteld 17 sponsors vermeld die de uitgave mogelijk moesten maken. Het is goed om dat ook in gedachten te hebben als we zien hoe het blad er nu uitziet. Het grote ledenaantal zorgt voor een goede financiële basis en de inbreng van onze grafisch vormgever Gustaaf Verburg is onmisbaar. Nu zijn naam toch wordt Verder berichten wij u vanaf deze plaats dat de heer Rein van der Sluijs ons redactieteam heeft versterkt. Samen met Roosannie Kromhout zal hij de eindredactie van ons blad gaan voeren. Rein is voor ons geen onbekende; al eerder verleende hij zijn diensten bij de totstandkoming van enkele artikelen voor ons blad. Gezien de belangrijkheid en de omvang van het eind- redactiewerk zijn wij bijzonder verheugd met zijn komst.

Bergense kroniek | 2004 | | pagina 4