Vader en moeder Leering-Dekker voor hun café 'De Hengelaar' in Oudorp, waar mevrouw Woudstra is geboren. voor mevrouw. Met een grote hutkoffer gevuld met zelf genaaide kleren vertrok ken mijn man en ik met de boot naar Engeland. Bij het inschepen werd er af en toe iemand uitgepikt voor controle of je niets meesmokkelde en je raadt het al, ik werd apart genomen en moest me in het bijzijn van twee vrouwen ontkleden. Als ik hier aan terugdenk krijg ik weer rode konen' zegt mevr.Woudstra blozend. 'Ik was vreselijk ziek op de boot en als ik mij niet goed aan de railing had vast ge houden, was ik vast overboord geslagen. Het was een zeer deftige familie met drie kleine kinderen waar we in dienst kwamen; ze woonden op een prachtig landgoed. Er was een 'nurse' voor de kin deren, een werkster, twee koks en een dienstmeisje en ik had de zorg voor mevrouw. De tafels in de dinerzaal waren altijd zeer chique gedekt, ik waande me soms in een film. De avond voor Kerst kwamen alle dorpelingen met lampions naar het land goed om kerstliederen te zingen; na afloop werden cadeautjes uitgereikt. Wat een sfeer! Al vlug raakte ik in verwachting en omdat ik mijn kind in Holland wilde laten opgroeien keerden we naar Bergen terug. We woonden om beurt een tijdje bij mijn ouders en schoonouders in. Mijn man werkte destijds in restaurant Het Gulden Vlies in Alkmaar en tijdens deze periode werd mijn eerste dochter Hanneke gebo ren. Na twee jaar verhuisden we naar de Kinheimstraat in Alkmaar: het huis had zelfs nog een ton als toilet in de tuin. Mijn zoons Hetto en Peter zijn in de Kinheimstraat geboren. In die periode is mijn oudste dochter tje Hanneke verongelukt. We gingen op hemelvaartsdag naar een aanneemfeestje eerste communie in de RK kerkvan mijn familie in Opmeer. Ze is daar voor de deur door een melkrijder overreden. Dit was een groot drama in mijn leven! Ik heb echter veel steun van mijn familie en vrienden gehad. Maar het leven ging gewoon door en ik moest ook door. Wonen in Bergen 'Via een driehoeksruil (Alkmaar-Bergen- IJmuiden) zijn we in de St.Antoniusstraat in Bergen komen wonen. Ik weet nog dat de huur 69, - per maand was. Mijn tweede dochter Hanneke en derde zoon Leo zijn hier geboren. Omdat ik 's avonds altijd alleen zat en daar niet goed tegen kon, veranderde mijn man van baan en werd vertegen woordiger bij een drukkerij. Met vier kin deren en een kostganger in huis was het een drukke tijd. Er was toen geen wasma chine, -droger, of stofzuiger en ook geen pampers voor de baby's en toch was ik tevreden. In het weekend kwamen er twee flesjes bier in huis. Via een zwager hoorden wij dat het Parkhotel voorheen Pension Ericate huur was. Het was in die tijd een seizoen- bedrijf; geopend van april tot oktober. In 1957 volgden wij de familie Van Lingen op. Het hotel telde toen 32 kamers waar van een paar met verwarming, vier toilet ten (op elke overloop een toilet), een bad kamer en een grote keuken beneden. De eerste twee maanden heb ik met één kok en twee meisjes het hotel gerund; nadat mijn man zijn baan had opgezegd draai den wij de zaak samen. Om de stille wintertijd in het hotel te overbruggen openden mijn man en ik in 1962 de eerste bar in Bergen, het Zee paardje aan de Breelaan. De bar liep als een trein; we woonden boven de bar en ik hielp vaak beneden. Een tijdje later koch ten wij het pand naast het Zeepaardje en openden de bar Tortilla, waar nu Hoppe is. Het was een café voor kunstenaars en Jany Roland Holst heeft het destijds geo pend. Weet je dat achter de bar verschil lende kunstenaars een muurschildering hebben gemaakt! Ik denk zelfs dat achter de nieuwe wandbekleding de afbeeldin gen nog schuil gaan. Verbouwingen In 1968 nam het leven van mevrouw Woudstra en haar kinderen een andere wending en ging zij alleen verder in het hotel. Nadat in 1969 het hotel op haar naam kwam volgde er een aantal verbou wingen. 'Allereerst ging de kolenkachel er uit (wie vroeger het eerst beneden kwam moest de kachel aanmakenwe woonden inmiddels in het hotel' vertelt mevrouw 57

Bergense kroniek | 2003 | | pagina 27