Openbare Verkooping Notaris L. TOP. Openbare Verkooping BEBGEK (KT. M.) Ondergeteekendo betuigt zijn dank aan den Heer J. A. VAN SCHIJNDEL, Pikeur te BERGEN, voor de uitstekende africhting en verzorging vau zijn zwarte witvoet (merrie), die hij als onhandelbaar van de hand dacht te doen. Grootschermer, Nov. 1903. D. KOSTER Jbz. Het le stuk speelden de leden dan ook heel goed. Het tweede had voor de jeugdige vereeniging wel wat te veel moeielijkhe- den. Een afzonderlijk oordeclen der ver schillende personen willen we voor heden achterwege laten. De kamer is in haar pril le jeugd en niet gaarne zouden we het ern stig pogen der zwakkeren, minder willen waardeeren, dan het gelukkige optreden der meer gevorderde medespelenden. Woensdag 16 December Naar de Ned. Sport meldt zijn voorloopig de volgende rendagen vastgesteld voor het jaar 1904 en wel: 15 Mei, 24 Juli, 18 Sep tember en 30 October, terwijl voor Woestduin 22 dagen zijn opgegeven. Woensdag 23 December Een 43tal leden van den Volksbond, Vereeniging tegen drankmisbruik, hebben een plaatselijke afdecling opgericht. Het bestuur bestaat uit mej. Marie Honing, en de heeren J. Francken, ds. J.N. Natzijl, Th. A. van Pelt en L. Top. Vrijdag 25 December Dinsdag 22 Dec. heeft het gemeentebe stuur het nieuwe raadhuis in gebruik genomen. Tegen kwart voor 11 werd de raadzaal gevuld door een groot aantal genoodigden. Ruim 11 uur trad Z.E. de Comm. der Koningin, vergezeld van zijn griffier en een lid van Gedeputeerde Staten het gebouw binnen en nam de plechtigheid een aanvang. Na het verwelkomen en het aanbieden van den eerewijn in ééne der andere vertrekken, kwam men tezamen in de raadzaal. De Burgemeester, de heer Van Reenen, nam het woord, sprak Z.E. aan en dankte hem voor zijne zeer gewaardeerde tegen woordigheid en wcnschte Gemeenteraad en Gemeente geluk met het gebouw, waar van hij hoopte en vertrouwde, dat het aan de verwachtingen zou voldoen. Z.E. ging in breede trekken na de wording van dit te BEKGEN, op Maandag 30 Kovember 1903, 'b middags 12 uur, in de herberg »Het Wapen van Bergen", van: -• Een HITISBlJLNgWONIXO, genaamd »Bosch en Veldlost", met. Boet, Erf, Tulm, Bosefaland en uitmuntend Welland, aan de Zuidlaan in den Ondbargerpolder te Beugen, Sectie B, no. 362, 863, 172 en 173, samen groot 8 hektareD, 84 aren, 70 centiaren. Behoorende aan den heer H. KROMHOUT, en te aan vaarden, do Hui8man8woning c. a. op 1 Mei 1904, en het Land met Kerstmis' aanstaande. Inlichtingen worden verstrekt te Borgen ten kantore van dén DANKBETUIGING. Door dezen maak ik mgne begunstigers bekend, dat ik mijne Timmer- en Molenmakerszaak heb overgedaan aan JOHANNES RAMPEN, en alzoo mijnen oprechten dank betuig voor de gonst en het ver trouwen, mg zoovele jaren geschonkea en beveel hierbjj mjjneq opvolger steeds in uw aller gunst aan. Hoogachtend Bergen, UEd, dw. Dienaar, Dec. 1903. J. H. MEIJER. In verband met bovenstaande annonce is mgn hoogst beleefd verzoek of ik dezelfde gonst als mgn voorganger mag deelachtig worden, belovende, dat ik niets onbe proefd zal laten om die gonst en dat vertrouwen mg waardig te maken. Hoogachtend Bergen, UEd. dw. Dienaar Deo. 1903. J. RAMPES1. te BEROKN", op Dinsdag 82 December 19©S, 's middags 12 nar, in het te verkoopen perceel, van: Een Huls, ingericht tot herberg met vergunning, genaamd »do Hengelaar,'' met Erf en Stalling voor 7 koeien, aan het Noord-Hollandsch Kanaal, onder de gemeeDte Bergen, in de onmiddellijke nabijheid van den aan te leggen stoomtram, groot ongeveer 5 A 85 c.A. Behoorende aan den heer P. JONKER en te aan vaarden met 1 Mei 1904. Inmiddels uit de hand te koop. Inlichtingen te bukomen te Bergen ten kantore van Notaris L. TOP. gebouw. En lang heeft het geduurd, vóór het besluit genomen werd tot verbouwing. Of het gehechtheid aan het oude óf zuinig heid was, liet hij in het midden, nu heeft Bergen een raadhuis, waar het trotsch op mag zijn. Na verschillende personen, die medegewerkt hadden tot dit schoon geheel, nog bedankt te hebben, verklaarde de Burgemeester het gebouw als geopend. Hierop nam Z.E. de Comm. Der Koningin het woord. Hij wenschte Burgemeester en leden van den Raad geluk met dit raadhuis, en al durfde hij niet met Vondel te zeggen, wat deze van het Raadhuis te Amsterdam zeide: 'een pronck in den lande', dit raad huis noemde hij toch een sieraad van Bergen. Hij hoopte, dat er veel heil uit, en weinig of geen onheil in komen zou. En als de Burgemeester straks sprak van óf gehechtheid aan het oude óf zuinigheid had gemaakt, dat eerst nu een nieuw raad huis was gebouwd, Z.E. wenschte den gemeenteraad beide toe en voegde er zelfs nog bij de voorzichtigheid. Deze drie: gehechtheid aan het oude, zuinigheid en voorzichtigheid kunnen met elkaar niet dan heilzaam voor de Gemeente zijn. Na den Burgemeester nog even persoonlijk toegesproken te hebben, eindigde Z.E. en was de plechtigheid afgeloopen. De genoodigden vertrokken en Z.E. en andere autoriteiten gingen het gebouw bezichti gen. 45

Bergense kroniek | 2003 | | pagina 15