PENSION Aug. Maschmeyer I. F. STOEL ZOON, HMiaJr. HarttwrijBn en ïbJfbibd öj Zontlai 25 Oct., te balt twee nar, Houtveiling te JBergen, DRESSEERSCHOOL „KENNEMERLAN D". J.A. VAN SCHEIJNDEL, De Zandsteen. tc B E R Cr El IV te BERGEN, bij ALKMAAR. om contant geld op Donderdag 8 Januari 1903, s morgens ten 10 nre van O© a 70 parken extra zwaar STOMMT-, BJBRKKIV- cn ES8CHJBÏ* HAKHOUTliggende gehakt aan den Straatweg van Bergen naar Schoorl. Woensdag 26 Augustus Den 24 had alhier de harddraverij plaats. Door 15 paarden werd daaraan deel geno men. Het weder hield zich goed en er was dus veel publiek. De prijs is behaald met het paard van W. Swaan Sr., Ie premie, G. Kuijs, 2e premie, J. van Diepen, terwijl een le troostprijs aan J. Oldenburg, een 2de aan P. Brakenhof ten deel viel. Woensdag 16 September In de duinen, op het schietterrein van de vereeniging 'Diana', alhier, was het Zondag 1.1. te zien, dat er iets bijzonders plaats had. Een onderlinge wedstrijd werd gehouden tot sluiting der zomeroefenin- gen. Op drie banen konden de leden hun krachten beproeven. En of er gebruik van gemaakt is! 's Avonds werden in het ver sierde lokaal van den heer Veenhuijsen de prijzen uitgereikt. Velen hadden zich hier vereenigd, en geen wonder, want niet alleen het uitreiken der prijzen, ook het in een programma vermelde viool- en piano spel van de heeren J. Grolle (Bergen) en J. Leefson (Brussel), lokte er heen. En nie mand zal zich beklaagd hebben heen gegaan te zijn. Heerlijk klonken de tonen van viool en piano door de zaal en allen stemden in met de woorden van hulde, gebracht aan de twee musici, door den eere-voorzitter, den heer Van Pelt. Tusschen de verschillende afdeelingen van het concert en het uitreiken der prijzen werd nog menig hartelijk woord gespro ken, vooral tot onze corpsschutters, die dit jaar weder met zooveel succes op verschil lende wedstrijden zijn uitgekomen. Toen dan ook alle medailles aan een nieuw vaan del waren opgehangen ging er een storm achtig applaus uit de vergadering op. De klok sloeg middernacht voor deze feest avond eindigde. Zondag 20 September De Kennemer Sportclub geeft Zondag den 27 hare derde Meeting in dit jaar. BERGEN. TE H lilt AlSIHHBOUKla do geboot r ij o helft eooer gemeubileerde „Villa", voonion van allo gerieven alzonderlykon iogang on groot» tuin. De Villa is ook in haar geheel en ongemenbeld te haar. Nadere inlichtingen tijn te bekomen bij de dames DORBECK. GEVRAAGD to 1IERGEAT, v.in 25 Juli tot 8 Aognatns voor gezin met 5 kindoren tasschen 9 en 15 jaar. VerlaDgd wordt goodo kost en bodden. Dadelijk aan bieding onder lett. B. A. J. Alg. Adv. bar. Nggh van Ditmar, Amsterdam. "EB GEK (1V.-H.) Gelegenheid tot het aanrijden van jonge en andere Paarden tot alle doeleinden. Condities billijk. PIKEUR. (vierkant en geprofileerd, in diverse klenren), uit de fabriek van den Heer is in voorraad en te vorkrijgen tegenfabrieksprijs aan de Steenkoopery van Ongetwijfeld zullen zoo Pluvius zijne poorten gesloten houdt en het weder gun stig is, deze courses een groot bezoek te beurt vallen. De nooit volprezen schoone omgeving van Bergen is alleen een uitstap je waard, terwijl het programma zeer veel interessants belooft. Het ingeschreven aantal paarden voor de rennen is niet bij zonder groot, slechts 18, evenwel voor de harddraverijen zijn er niet minder dan 52 aangegeven. Aan prijzen is een som uitge loofd van 3.100 ongeveer. H.H. Eigenaren worden attent gemaakt dat achter het Paddock boxen te verkrijgen zijn voor alle paarden voor de coursen. Voor het bespreken hiervan vervoege men zich bij den Secretaris der Kennemer Sportclub, den heer A. de Vries. Woensdag 7 October Het nieuwe raadhuis alhier is zoo goed als gereed. In het raadhuis is een der vertrek ken ingericht voor een bijzonder doel. Men hoorde reeds spreken van een 'Hindelooper kamer', nu kan men ook spreken van een 'Berger kamer'. Door de ijverige bemoeiingen, n.1. van mevr. Van Reenen-Völter, geholpen door velen uit deze gemeente, die iets geschonken of in bruikleen hebben afgestaan, is er eene kamer gereed gekomen uit ouden tijd. Niet alleen betimmering, schilderwerk enz., maar zelfs eenige aangekleede pop pen doen u terugblikken in het verleden. Allerinteressantst is de indruk, die men bij het binnentreden ontvangt. Vooreerst ziet men, maar laat ik niet trachten eene beschrijving te geven, of het tot later uit stellen. Bezoekers van Bergen zullen zeker niet verzuimen, deze merkwaardige verza meling te gaan zien. Binnenkort zal ze zeker voor elk te bezichtigen zijn. Zondag 8 November Den 3 November sprak de heer Drijver van Naarden alhier in 't belang van 'Volksbond' (tegen drankmisbruik). Wat KEANEMER SPORTCLUB. Aan alle treinen directe tranomnibasscnzoomodo ten 12 nar van bet Hotel „DB TOEIAST". Toegang: Paddock, voor een beer f 2,50; voor eene dame, alsmede kinderen beneden 15 jaren, f 1,50; westzijde terroin 1 1,—; oostzijde f 0.50. 43

Bergense kroniek | 2003 | | pagina 13