Bert Veer Bergens Nieuws 100 jaar geleden Berichten voor u opgezocht in de Alkmaarsche Courant van 1903, juli t/m december Vrijdag 3 Juli De vereeniging 'Schoolbond' te Bergen heeft met de leerlingen der hoogste klasse een uitstapje naar Artis en het aquarium gemaakt en met ruim 170 leerlingen een rijtoer naar Egrnond aan Zee. Veel succes mocht zi) op hare bemoeiingen zien, want op beide dagen hebben de kinderen veel genoten. De belangstelling in haar streven wordt er dan ook te Bergen met minder op. Bij de den 30 gehouden verkiezing, ter ver vulling van twee plaatsen in den gemeente raad, werd voor ieder der te vervullen zetels slechts ééne candidatenlijst ingele verd. Gekozen zijn alzoo de heeren A. Admiraal (aftr. lid) en J. van Reenen (vaca ture Oldenburg). In de plaats van den heer Oldenburg, die wegens hooge leeftijd bedankte, moet nu nog een wethouder worden benoemd. Zondag 12 Juli '03 Voor de races, welke Zondag, den 19 te Bergen zullen worden gehouden, zijn 78 paarden ingeschreven, 30 voor de rennen en 48 voor de draverijen. Aan prijzen wordt ongeveer 4.000 besteed, terwijl alleen voor den Bergerprijs 1.380 is uit geloofd. Het bestuur van de Kennemer Sportclub heeft besloten voor de heat slechts één totalisator te nemen, waaruit blijkt, dat de K.S. niet uit winstbejag han delt, maar alleen ter veredeling voor den paardensport. Het weer is gelukkig weer geheel op streek geraakt, zoodat we ter gelegenheid van deze races veel bezoek te Bergen verwachten. I Bergen-prijs III - Wedren op de vlakke baan. Sweepstakes voor inlandsehe paarden van 3 jaar en ouder. II Heiloër-prijs - Handicap voor Nederlandsche paarden van 3 jaar en ouder. III Uilenvlak-prijs - Verkoopswedren op de vlakke baan voor paarden van 3 jaar en ouder, uitsluitend en bona fide toebehoorende aan Nederland ers, die te koop zijn gesteld voor 1.200. IV Limmer-prijs - Record-Heat-Harddraverij. (2 maal win nen). Minimum-afstand 1600 M. Als min ste snelheid wordt 1.42 aangenomen, voor iedere betere seconde 15 meter meer. V Schulpenvlak-prijs - Hordenren voor paarden van 3 jaar en ouder, uitsluitend en bona fide toebehoo rende aan Nederlanders en bereden door Nederlandsche heerrijders. VI Castricummer-prijs - Record-Harddraverij voor Nederland sche paarden met geen beter record dan 1.55. Paarden met een record van 2 minu ten starten op 2.000 meter, voor iedere betere seconde 15 M. meer VII Alkmaar-prijs - Handicap voor paarden van 3 jaar en ouder. Minimum-afstand 3200 M. Als minste snelheid wordt 1.48 aangenomen. Zondag 19 Juli In den Nationalen Schietwedstrijd te Haarlem behaalde schietvereeniging 'Diana' te Bergen den 3en corpsprijs buks, den 5en corpsprijs cilinder en 3en corps- prijs buks in de Van Merlen-wedstrijd (20 schoten). In de Eere-corpswedstrijd Buks werd door den heer R. Maschmeijer als corpsschutter van 'Diana' met 98 punten de gouden corpsmedaille behaald, uitge loofd door het gemeentebestuur van Haarlem. Woensdag 22 Juli Den 19 had te Bergen onder fraai zomer weder, de tweede course plaats, welke door een talrijk publiek werd bijgewoond. De baan verkeerde in een uitstekende con ditie. De velden waren niet zoo goed bezet als de inschrijvingen deden verwachten. Evenals te Clingendaal werd ook hier de hindernissen niet gereden, wegens gebrek aan deelnemers. Earthstopper kwam alleen slechts even in de baan om daarna direct weder te verdwijnen en won ook hierdoor de eerste prijs, zoodat de heer Jochems beide eerste prijzen zeer gemakkelijk won. De Castncummer-pnjs werd gereduceerd tot een match tusschen Controleur en Mascotta. Zondag 2 Augustus Zondag 26, Dinsdag 28 en Donderdag 30 Juli had alhier het Provinciaal concours plaats van Schietvereenigingen in Noord- Holland. In 2 seriën van 10 schoten, 18 tot 20 cartons geschoten, gaf diploma le klas se en 14 tot en met 17 cartons diploma 2de klasse. De uitslag was: 1. T.A. van Pelt te Bergen, 20 cartons met 357 punten. De heer van Pelt heeft hiermede het Gewestelijk mees terschap behaald. 2. H.G. Koster van Amsterdam, 20 cartons 334 punten. 3. F. Tadema van Egmond, 18 cartons, 326 pun ten. 4. G. Snoeks van Egmond, 17 cartons, 298 punten. 5. J. Grolle, 17 cartons, 296 punten en 6. C.P. Kruise van Sloten, 16 cartons met 291 punten. Woensdag 19 Augustus Zondag, den 16, hield de vereeniging 'Nut en Genoegen' eene tentoonstelling van ingebrachte voorwerpen, die door de inge zetenen van Bergen 's winters gemaakt waren. Deze keer bleek ook weder, hoe nuttig sommigen hun vrijen tijd weten te besteden; voornamelijk de meisjes en jonge dames hadden zich uitstekend gehouden. Het is te hopen, dat nog vele jongens en jonge mannen, door het zien van het werk van anderen tot een pogen worden aange spoord om a.s. jaar ook iets klaar te heb ben. Na afloop der tentoonstelling had eene verloting plaats, waarbij het fanfare korps eenige nummers ten gehoore bracht. 42

Bergense kroniek | 2003 | | pagina 12