u De Rustende Jager; werken aan het Plein van 1986 tot 2003 H IJ Centre Ville I, (Pizzeria La Terrazza met bovenliggende woningen). Links het huisje van Van der Hitst, dat in 1990 plaats moest maken voor Centre Ville II (Nero's Place met bovenliggende woningen). Foto Trees Staarink- Bruinsma 1987. Ruimtelijk- Economische Advisering door CIMK Nederland architectuur als het Kurhaus in Scheveningen om het gevoel van de zee op te roepen, en, voor wie het wil zien, aan een flard herinnering aan Bello. Voor de geschiedenis is het misschien nog van belang te memoreren dat het bouwplan Centre Ville in 1986 volledig tot stand is gekomen binnen het geldend bestemmingsplan. Op verzoek van de gemeente werd in 1990 Centre Ville fase II gerealiseerd, dat in de plaats kwam van het huisje van Van der Hilst. Centre Ville II (Nero's Place met bovenliggende woningen) is lager dan Centre Ville I en heeft een meer klassiek- moderne uitstraling, met twee voorgevels, één gericht op het Plein, en één gericht op het oude centrum met de Ruïnekerk. De verdere ruimtelijke ontwikkeling van het Plein is uiteindelijk tot stand gekomen in een stap-voor-stap proces: de herinrichting van het Plein, na het raads besluit om het doorgaande verkeer toch door het centrum te laten blijven gaan, is na Stationsstraat, Jan Oldenburglaan en Breelaan, gestopt bij De Rus. De entree van Bergen voor automo bilisten, het laatste deel van het nog niet vorm gegeven pleindeel, biedt mogelijk heden om het centrum van het dorp af te maken op een logische en dorpse manier, met ruimte voor de bussen, voor evene menten en intimiteit. In deze situatie is de ontwikkeling van het herbouwplan voor De Rustende Jager de grootste ingreep in het centrum 34

Bergense kroniek | 2003 | | pagina 36