Herinneringen aan 'De Rus' onder meer uit het repertoire van lande lijk bekende artiesten. Als er verzoek nummers waren vroeg de zaal in koor om 'De Franse Gouvernante', een pikant lied van de beroemde caberetier Pisuisse, dat Pim onder grote hilariteit ten gehore bracht. Voor ons drieën kende gezelligheid wel tijd want rond tien uur moesten we de zaal verlaten en de bus naar Alkmaar halen, waar de militaire trein richting Amsterdam vertrok. Het was meestal een leuke afsluiting van ons vrije weekend en dat met slechts één biertje, want in die tijd was het militaire zakgeld heel weinig. Een enkele keer waren het twee biertjes want iemand in de zaal betaalde de twee de consumptie voor de 'arme' dienstplich tigen; niet zelden was dat de heer Diesfeldt zelf of een kennis van onze ouders. Dankbare herinneringen dus aan deze zo wijd en zijd bekende Bergense horeca- en uitgaanslocatie in Bergens centrum.' rij tafels en stoelen om de dansvloer. De galerij was afgezet met een sierhek. Voor die tijd mag de dancing multifunctioneel worden genoemd. De dancing was dé gelegenheid om meisjes te ontmoeten en te leren kennen. Ook dochters van bad gasten waren bij de Bergense jongens in trek. Samen met vrienden gingen wij hun logiesadressen na, die in de Bad-, Duin en Boschbode stonden aangegeven; we volgden ze op de fiets en probeerden ken nis te maken door ze uit te nodigen voor een avondje Rustende Jager. In 1953 waren mijn vrienden Wim Finkensieper, Eppie Verburg en ik in militaire dienst. Ons verlofweekend slo ten we af op zondagavond, gekleed in ons beste uniform (het zgn. eerste grijs), in de voorzaal van De Rus. Daar was het heel gezellig en elk weekend speelde er wel een orkestje. In de zomermaanden was dat vaak het trio Pim Tholen (piano, viool en bas). Pim was een rasartiest, een goede allround pianist en vooral een komische voordrachtskunstenaar die zichzelf bege leidde. Voor de overvolle zaal zong hij bekende en onbekende liedjes en putte

Bergense kroniek | 2003 | | pagina 32