Herinneringen aan 'De Rus' John Kristel and his band, circa 1933. Foto: collectie M. Diesfeldt- Scholten. Intocht burgemeester Hendrik van Reenen, 1923. Op de achtergrond de theekoepel van De Rustende Jager. Foto: collectie M. Diesfeldt- Scholten. malen was aangepast, ook geschikt gemaakt als filmzaal. Er waren wekelijks twee filmprogramma's anders was het niet rendabel. Een aantal jaren later onderging deze zaal, als onderdeel van Jan Diesfeldts tienjarenplan, weer een grondige modernisering. Vaste, meer comfortabele stoelen, een wat oplopende vloer en achterin een verhoogd gedeelte. Beroemde films stonden op het program ma en Bergen en de regio waren trots op deze aantrekkelijke zaal. De dancing werd in de jaren zestig supermarkt van B&W, want de belang stelling voor het dansen liep terug. In 1965 onderging de café-restau rantzaal een verbouwing, maar Miriarn en Jan vonden o.a. het plafond niet mooi. Opening op 3 april door burgemeester L.J. de Ruiter. Enkele jaren daarvoor, in 1961, werd de Taverne drastisch ver bouwd maar de contouren van de voor malige doorrijstal bleven gelukkig zicht baar. Het was een druk bestaan met al die zalen in gebruik. Een multifunctioneel centrum waar Jan en Miriarn echter ca. 25 jaar met liefde in hebben gewerkt. In 1970 zijn ze ermee gestopt en verhuisd naar huize De Krocht aart de Lovinklaan. De familie Schrama was gegadigde voor de overname maar dat heeft nog heel wat voeten in de aarde gehad voordat alles Orkest Freddy Huil. Foto: collectie M. Diesfeldt-Scholten.

Bergense kroniek | 2003 | | pagina 22