RCOTfi jètefioi Foto's van De Rustende Jager omstreeks 192S, toen Bert en Jeanne Diesfeldt het bedrijf hadden overgenomen. Collectie M. Diesfeldt-Scholten. 'Rus'-wetenswaardigheden Nu De Rus niet meer bestaat gaan de gedachten terug naar 'de goede oude tijd'. De tijd waarin: - In 1948 in de toneelzaal voor de lagere scholen de uitvoering Jantje in Modder- stad werd opgevoerd. Een belevenis voor de kinderen. Karei Colnot, de Bergense kunstenaar, ontwierp de decors. - In de verbouwde en aangepaste toneel zaal de houten stoelen plaats maakten voor rijen fauteuils (436 stuks). De zaal werd iets oplopend gemaakt en de vouw wand met geblokte motieven tussen de voorzaal en de vroegere toneelzaal ver dween. - Het KCB (Kunstenaars Centrum Bergen) zijn activiteiten startte in de voormalige doorrijstal (nu Taverne), die was omgebouwd tot kunstzaaltje. Daar werden ook exposities gehouden en lezin gen door kunstenaars gegeven. - De plaatselijke toneelgroep De Masker- spelers met veel (bekende) Bergenarcn optrad. Daarnaast was er De Kunstkring, een gezelschap dat bekende toneelspelers, o.m. Ko van Dijk, naar Bergen haalde. Naar De Kunstkring gingen 'welgestelde en hoger geschoolde' Bergenaren. Voor het 'gewone' publiek speelden de reeds genoemde Maskerspelers, de toneelgroep St.Jan en later The Firestones. Voorts het optreden van het poppentheater van Bert Brugman met o.m. Dappere Dodo. - De bekende Alkmaarse groep De Bonte Spelers regelmatig optrad. Tot die groep behoorden onder meer Piet Cloeck (eige naar van de vroegere modezaak in de Langestraat), Guus Verhoeven (directeur van een textielfabriek), Piet Kroon, alias Kees Stet uit Ierswoud, pianist Tony Willemse, operette zangeres Truus Schot en de heren Kesselaar (Rudie Carrell en zijn vader) en de landelijk bekende caba retier Menno Grondsma. - Plaatselijke- en regiogroeperingen en clubs van de toneelzaal gebruik maakten, zoals gymnastiekvereniging Be Quick met haar jaarlijkse uitvoering en de KJVO (Kennemer Jeugd Voor Onthouding) onder leiding van Bert Schuil, leraar van de Bergense Muloschool. Ook de plaatse- 17

Bergense kroniek | 2003 | | pagina 19