Van de voorzitter Van de redactie Met dit novembernummer wordt afscheid genomen van de rubriek Toen en Nu. Dit besluit zal ongetwijfeld door heel wat lezers worden betreurd, maar om praktische reden bleef voor de redactie geen andere keus: aan de beschikbaarheid van daarvoor geschikte locaties met afbeeldingen kwam zo langza merhand een eind. Bovendien geldt ook hier dat elke uitgave zich van tijd tot tijd ver nieuwt en openstelt voor verandering. Dit was onlangs het geval met de vormgeving, nu richt zich dat op de inhoud van de Bergense Kroniek. In deze aflevering is opnieuw een bijdrage opgenomen van een (inmiddels afgestudeer de) studente. Onder de titel 'Een spoor uit het verleden' gunt Almut Sommer ons een blik in de zeventiende eeuwse keuken. Dat dit gebeurt aan de hand van een aantekenin genboekje van een landmeter waarin ook een Bergens meetpunt is vastgelegd, mag best opmerkelijk worden genoemd. Tenslotte berichten wij u dat het volgend nummer niet in mei, maar in april 2003 wordt uitgebracht. De aflevering van de Bergense Kroniek bij u allen aan huis in mei levert voor de vrijwillige bezorging proble men op. Door het eerder uitbrengen van ons blad hopen we hieraan tegemoet te komen. In augustus j.l. is van de hand van Frits David Zeiler een boek verschenen over Bergen in de 79e eeuw onder de titel 'Verscholen in het groen'. Meer daarover leest u in de rubriek 'Van de boekenplank'. Wij waarderen het dat de uitgever onze leden een reductie op de prijs heeft willen toestaan. Intussen is ook de Historische Vereniging Bergen bezig een boek samen te stellen. Het zal volgend jaar ter gelegenheid van ons tweede lustrum verschijnen en zal gaan over de herkomst en betekenis van de straatnamen in ons dorp. De samenstellers van dit boek gaan terug naar de alleroudste kaarten en vandaar uit worden met de tijd mee alle nieuwe ontwikkelingen ingevuld tot op heden. Het gaat een heel bijzonder boek worden! Ook is onze redactieaangevuld met enkele vrijwilligers, voorbereidingen aan het treffen voor een themanummer dat geheel gewijd is aan De Rustende Jager, zowel in de oude als in de nieuwe stijl. Het ligt in de bedoeling dit themanummer uit te laten komen als het bouwproject De Rustende Jager bijna of geheel gereed is. Zoals ik hierboven al opgemerkt heb bestaat de HVB in 2003 ai weer tien jaar. Als ver eniging met bijna 1400 leden - ik kan eerlijk gezegd niet nalaten dit even te noemen - heeft het bestuur een lustrumcommissie in het leven geroepen om dit feit feestelijk te her denken. Weet u nog hoe we o.a. met levende muziek in de oude Rus ons eerste lustrum gevierd hebbenDe Rus was gewoon te kleiner waren zoveel mensen dat niet iedereen kon zitten, maar ondanks dat was het toch voor iedereen een geweldige avond. Tien jaar betekent ook afscheid nemen van de nog zittende bestuursleden van het eerste uur. Onze statuten geven aan dat een bestuurslid door middel van herverkiezingen, maximaal negen jaar in functie kan zijn. Tijdens de laatste Algemene Ledenvergadering hebben de zondaars in het bestuur - te weten de voorzitter, de secretaris en de program macommissaris - nog één periode de tijd gekregen om opvolgers te vinden. In 2003 zal, als alles goed verloopt, als eerste uw voorzitter de hamer overhandigen aan een nieuwe voorzitter. Een verenigingsbestuur bestaat niet alleen uit een aantal mensen, maar de wijze waarop de bestuursleden elkaar respecteren, aanvullen, etc. etc. maakt dat een bestuur wel of niet goed functioneert. Het huidige HVB-bestuur functioneert als een team en dat willen we graag zo houden, ook als er bestuurswisselingen komen. Tenslotte moet ik constateren dat deze 'Van de voorzitter' de een na laatste is van mijn hand en dat ik in het voorjaarsnummer in 2003 dan definitief langs deze weg afscheid van u neem. Een merkwaardig gevoel, maar dat er af en toe een frisse wind gaat waaien, kan geen kwaad. Job Hardeman 34

Bergense kroniek | 2002 | | pagina 4