Een stukje nostalgie Bergense slagers en groente- en fruithandelaren in de vorige eeuw Simon Schaper e nemen eerst de slagers uit de perio de vanaf ongeveer 1920 tot heden onder de loep en beginnen dan bij de oudsten en dat waren volgens mij de gebroeders Hoogvorst, Kerkstraat 4. Deze slagerij was gevestigd aan de kant naast de ban ketzaak van Roos. Na overname door zoon Cor werd de zaak na 1945 verplaatst naar de overzijde op nummer 11. Later, in 1965, werd hij overgenomen door slager Schipper. Daarna in 1979 door zijn zoon Vincent die er nu al weer enkele jaren geleden een drogisterij in is begonnen. Van hier gaan we naar Kerkstraat 1. Waar nu de fietsenzaak van Busker is was Slagerij P. de Waard, Molenstraat 16, omstreeks 1931. V.l.n.r. P. Kuilboer, Cor van Lange en P. de Waard. (Foto: collectie Piet Mooij, Bergen NH) Familie De Waard en twee slagersknechten voor de winkel, 1932/'33. V.l.n.r. Cor van Lange, Jan Bolten, Trien de Waard, Willemien de Waard, Trijntje de Waard-de Moor, Piet de Waard.(Foto: collectie Piet Mooij, Bergen NH) in het begin van 1900 de slagerij van J.H. Köhne. Een knecht van Köhne, A. Maascn, heeft waarschijnlijk het bedrijf overgenomen en vestigde zich omstreeks 1925 als zelfstandig slager op de Breclaan 12. Maasen heeft er heel lang het slagers vak uitgeoefend. Toen hij ermee stopte in de naoorlogse jaren werd de zaak voort gezet door een van zijn oudste bedienden, Piet Vis. Deze heeft op latere leeftijd de zaak weer overgedaan aan zijn zoon Hans tot ook deze de zaak verkocht aan de hui dige slager Nik Burger. Wc gaan nu naar de Molenstraat. Daar waar tot voor kort een stoffenwin- kel was, werd vanaf ongeveer 1920 het slagersvak uitgeoefend door slager P. de Waard. Evenals bij de meeste slagers uit die tijd werd er ook door deze slager zelf geslacht, worst gemaakt, en wat er zo al bij kwam kijken voor het vlees in de win kel lag. Weer maken we een sprongetje, en wel naar de Dorpsstraat. Waar nu op nr. 50 een modewinkel van de firma Goemans is, was vanaf circa 1915 de sla gerswinkel van A. Louwc. Omstreeks 1921 nam slager D. Koning, die oor spronkelijk zijn slagerij aan de Loudels- weg 59 had, de slagerswinkel van Louwe Slager Thomas de Ruijter en zijn zoon Tom in de winkel Oosterweg 1, in de jaren veertig. IFoto collectie Piet Mooij, Bergen NH) Thomas Ruijter met zijn vrouw in de winkeldeur, Oosterweg 1, omstreeks 1915. (Foto: collectie Piet Mooij, Bergen NH)

Bergense kroniek | 2002 | | pagina 28