Ml, Altaar af Baron (M) Metselaars. Pension gezocht, Te BERGEN, bij Alkmaar Pension gevraagd Notaris Ij. TOP Bert Veer Bergens Nieuws 100 jaar geleden Berichten voor u opgezocht in de Alkmaarsche Courant van 1902, juli t/m december voor gedeelte Juli en Augustus te BEB6EK of BGMOJVD AAW ZEE, door 2 0 a mes met Hinderen. Adres onder lett. B. S., bjj den Boekh., A. C. BOL- DINGH, te Hoorn. Woensdag 2 Juli Den 29 Juni omstreeks 5 uur kwam hier de treurige tijding, dat een zoon van P. Beeldman alhier, te Egmond aan Zee ver dronken was bij het baden. Vrijdag 4 Juli Bij het examen voor boekhouden vanwege de Vereeniging van Handels- en Kantoor bedienden 'Mercurius' te Rotterdam, gehouden op den 2 en den 3, slaagde o.a. de heer J. Hoogvorst, alhier. Zondag 13 Juli In de algemeene vergadering van 'Hulp in Nood' gehouden op den 5 Juli bleek, dat de vereeniging telt 182 leden en 68 dona teurs. Van af 1 Januari tot 1 Juli was aan de leden wegens ziekte uitgekeerd een som van 437,50, terwijl de bezittingen der vereeniging vertegenwoordigen een bedrag van 1143,03. Drie aftredende hee- ren P. Hilbrand, C. Meijer en F.A. Rusch, werden als bestuursleden herkozen. Alhier is opgericht een afdeeling van de vereeniging tot bevordering der Pluim veehouderij in Nederland. Tot bestuursle den werden gekozen de heeren P. Brakenhoff, L. Top en J.G. Veldheer. Zondag 27 Juli Van een oud man te Bergen, in Noord- Holland, ontving 'De Kamp' den volgen den merkwaardigen brief: Wel Ede Heer, ik ben zoo vrij mij met een vriendelijk ver zoek tot u te wende, hetwelk ik hoop u mij niet ten kwade zult duide, ik ben 71 jaar en nu begind het lope mij moeijelijk te wor den dog kan nog wel fitse, doch helaas ontbreekt het kapitaal daar voor, en nu went ik mij tot u, zouw er onder uwe bondslede niet een geevende kunnen wor den die een ouwde fiets heeft staan welke hij niet meer gebruikt, meschien is er wel een die zoo een oude fiets aan de ouwde man wil afstaan mij ouwderdom zal wel geen beletsel zijn om die edele sport te doen. hopende eenig goct anwoort van u te moge blijf ik Hoogachtig, A. Lauwe te bergen bij Alkmaar n.h. Vrijdag 22 Augustus De heer S. Banga, onderwijzer alhier, is den 19 geslaagd voor hoofdonderwijzer. Vreemdelingen te Bergen op 25 Jali 1902'. P0ii8ion »Daiuzioht". De beer en mevroaw Ternooy Apèl en 1 kind nit Alkmaar. Aic.n i >Het Wapen van Bergen''. De heer en mevrouw G. H. Arnhardt en 4 kinderen uit-'Amsterdam. Ponsion »Beanlien''. De dames Baekors mevr. Jeroch en zoon nit Zwit serland', mevr. van Oost en 6 kinderen uit Leiden, mej. Sniling uit 's Hertogenbosch, de heer en mevr. dr. Brons veld-nit Hoorn. Pension >Kenuemeroord". De hoer en mevr. J. Por mijne uit Wervershoofde heer en mevr. H. van Ess#n nit Amsterdam de heer en mevr. 0. ,K. Hoffman uit Leiden, de heer A. Voorbeytel nit 'a Hertogenbo3ch de heer 'M. A. Ramoadtuit Am- sterdam.- By particnlieren. De heer en mevr. G.'A'." Everdingen en familie nit Amstefdata de heer Lamachine' Sofid- uit1 Assen', mej. W. Smit uit Kalkwyk, de heer en mevr. N. Ooms en 2 kinderen uit Amsterdam; mevr. -de Sonnaville en dochter, de heer en mevr. Bouberg Wilaon 3 kinderen en diepstbode nit Amsterdam, dames Farber nit Alkmaar, de heer Lnit Swier nit Enkhuizen, de heer en mevr. Hoek nit Haarlem de heer én mevr. mr. Tak en 2 kinderen nit Alkmaar mej. Mnllemeister en broeder, uit Alkmaar. Voor den tijd van drie weken voor een lieer en twee Dames met een kind. Opgaven met prijs adres den heer W. HAAN STRA Apeldoorn. Wordt gevraagd door een beschaafd echtpaar zonder kinderen (gepensionneerd) een MUIS dB met Tuin, etc., liefst in de onmiddellijke nabijheid der R. C. Kerk, tegen oen huurprijs van circa I 2,25 per week, om te aanvaarden tegen einde October a.s. Fraoco brieven liefst eenigazins spoedig to zenden aan den heer SCHIPHORST Ferd, Bolstraat 107, Amsterdam. Drie of vier bekwame Metselaars direct ge vraagd. Zich te vervoegen" óp" hot"terrein der in aanbouw zjjnde Steenfabriek te Bergen. te BEBGEN, zal op Woensdag, 3 September 1902, voormiddags ÏO uur in het koffiehuis van den heer P. HILBRAND, te B e r g e n in het openbaar verkoopen 1. Eene Renteniers woning met Brf en Tuin, aan den Heeren weg in de kom der gemeente Bergen, sectie a 814, groot 9 aren. 2. Een stuk uitmuntend Welland, in den Sluispolder te Bergen sectie D 98, groot 2 hectaren, 15 aren, 90 centiaren. 3. Twee stukken uitmuntend Weilandin de Egmon- dermeer in de onmiddellijke nabijheid van de gemeente Alkmaar, Sectie D 84, groot 1 hectare, 18 aren, 20 centiaren en 83 groot 1 hectare, 70 aren, 40 centiaren. Behoorende aan de erven van den beer M. STAADE- GAARD en te aanvaarden perceel 1 bij de betaling der kooppenningen en de landerijen met Kerstmis 1902. Inlichtingen te bekomen bjj voornoemden Notaris. Vrijdag 5 September Ook hier is Koninginne-verjaardag niet ongemerkt voorbijgegaan. 2 September, 's avonds 8 uur, werd door den heer Van Pelt een zeer goed geslaagd vuurwerk afgesto ken. Door fanfare-muziek opgeluisterd, door prachtig weer begunstigd, was een groot deel van Bergen's burgerij opgeko men om van deze feestelijkheid getuige te zijn. Zondag 28 September Den 21 werd bij het Russische monument een plechtige lijkdienst gehouden voor de soldaten gevallen in den slag bij Bergen. De dienst werd geleid door een Russischen priester en zijn diaken beiden in vol ornaat. De nieuw benoemde militaire attaché kolonel Kouzmine Korovaïew en de burgemeester van Bergen waren bij de plechtigheid tegenwoordig. Woensdag 8 October Zondag 5 Oct. had 'Diana', de schietveree- niging alhier, een wedstrijd uitgeschreven voor de leden tot sluiting van de zomeroe- feningen. Hoewel het weer koud was, is er getrouw gebruik van deze gelegenheid gemaakt. Bijna alle leden waren opgeko men. De uitslag was dat op de baan van 150 M. op de schrijf Amsterd. 140 m.M. in 3 Ser. van 5 schoten werden behaald. In de le afd. Van Pelt 169 p., Tadema 160 p. en R. Maschmeijer 156 p. In de 2e afd. J. Bos 137 p., van den Berg 136, Grolle 135, J. Oldenburg 133, Rusch 133 p. enz. 's Avonds had de uitreiking der prijzen plaats, in de kolfbaan van den heer Veenhuijsen. In opgewekte stemming, onder afwisseling van fanfaremuziek en hartelijke toespraken, ja zelfs een enkel dansje werd door velen niet versmaad, ging het naar 11 uur toe toen de voorz. deze bijeenkomst sloot. De heer Rusch was nog op de goede gedachte gekomen een inzameling te houden voor weduwen en wezen in Transvaal, wat 6,02'A opbracht. Woensdag 5 November Het Fanfarecorps herdacht den 30sten October zijn 5-jarig bestaan, en had voor deze gelegenheid een feestavond georgani seerd, die in alle deele volkomen slaagde. Een groot aantal genoodigden vulde de 42

Bergense kroniek | 2002 | | pagina 12