vervolg van bladzijde 59 een veel hogere gebruikswaarde krijgt als naslagwerk. Daardoor heeft Schuurman zich met deze publicatie een plaats in de Bergense geschiedschrijving verworven. Bert Veer Rectificaties Bergense Kroniek nr. 1, mei 2001: De Bergense Hertenkamp. In bovengenoemd artikel werd op blz. 9, 2" kolom, laatste alinea, het plan vermeld om de Van Reenenbank naar de tuin van Kranenburgh te verplaatsen teneinde de herhaalde verontreiniging door graffiti tegen te gaan. Ten onrechte werd daarbij opgemerkt dat Marijcke Visser, dochter van de maker, tegen dit plan was. Ons lid Joop Grooteman liet auteur en redactie weten dat Marijcke Visser juist vóór dit plan was. Zij had, ondanks haar reuma tiek, de bank reeds enkele malen persoon lijk schoongemaakt. Toen het raadsbesluit tot verplaatsing werd herroepen, heeft zij zich schriftelijk tot de Raad gewend om haar standpunt nog eens te bepleiten, echter zonder resul taat. Van ons lid de heer C. Ootes ontving de redactie een briefje dat de Van Reenen bank niet is vervaardigd van hardsteen maar van een bijzonder soort graniet, 'Selecice graniet'. Toen en nu, blz. 23. De laatste zin onder de foto van het krui denierswinkeltje van Weyerd Prins behoort in de tweede kolom. Onder de rechter foto komt dan te staan: Na nieuw bouw in 1937 door de familie Kreb (eige naar) hebben verschillende zaken zich in dit pand gevestigd. De eerste huurder was Willem van 't Hof, meubelmaker en stof feerder. Daarna volgden o.a. de Bonneterie etc. Historische Vereniging Bergen NH Opgericht 15 juni 1993 Bestuur: Job C. Hardeman, voorzitter Jaap Kroon, secretaris Frans G. Thomas, penningmeester Henk J. Min, programma-commissaris Jan T. Balkema, portefeuillehouder Versprei ding drukwerken Maaike J. Mulder, portefeuillehouder Histon Leo B.V. Rotthier, portefeuillehouder Excursies Adres verenigingssecretariaat: Eikenlaan 12 1861 GV Bergen NH telefoon 072 - 581 33 39 Ledenadministratie en verkrijging voorgaan de nummers: St. Antoniusstraat 13 1861 LD Bergen NH telefoon 072 - 581 23 34 Men kan lid worden van de vereniging door opgave bij de penningmeester. Men ont vangt dan een acceptgirokaart. Ook kan de contributie 22,50 (Euro 11per jaar, méér mag ook; leden buiten Bergen 27,50 (Euro 15) gestort worden op girorekening 76 62 79 ten name van 'Historische Vereniging Bergen NH' te Bergen NH. Giften kunnen eveneens op bovengenoemde rekening worden gestort. Bij 'mededelingen/omschrijving' s.v.p. contributiejaar vermelden, resp. 'gift'. Werkgroepen van de vereniging: Excursies coördinator, Leo Rotthier, telefoon 581 28 83 Eldert Groenewoud Marijke Kirpensteijn Riet Rotthier-Vroling Cees Winder Verspreiding drukwerken coördinator, Lau Vrasdonk Rie van Baar-Groenewoud E.H. Bijl Nico Bijl Dick Broers Jan Duyves Eldert Groenewoud Narda Groenewoud Piet Hoogcarspel Nel Jannink-Telkamp Marian Klaver-van Vliet Jan Louter Piet Mooij Jan Oldenburg Henk Schotten Jan Swaan Wim Taapken Truus Winder-Vrasdonk Renate Woudstra-Mooij Historisch Kadaster Bergen Henk Min, telefoon 581 59 22 Historisch Onderzoek (Histon) coördinator, Jacob Meiboom Piet Baltus Theo Dijkstra Piet Duivenvoorde Loekie Liefbroer Annemarie Meiboom Tamis Pronk John Stoute H. Straatman Theo Veer Marco Ventevogel, automatisering Truus Winder Joke Wolschrijn Oude Begraafplaats (Samenwerking HVB - Rotary Club Bergen) coördinator, Evert Spee Redactie Bergense Kroniek zie voorin het blad 60

Bergense kroniek | 2001 | | pagina 66