kampen tijdens de Eerste Wereldoorlog. Als ik hein vraag of hij nog steeds zijn verzameling uitbreidt, zegt hij: 'Op verzoek verzorg ik dia-avonden; vaak in Bergense bejaardenhuizen. Daar hebben mensen dan nog wel eens een aardige foto of ansichtkaart voor ons die wij nog niet kennen; bovendien kunnen die oude men sen vaak meer van een dia vertellen dan ik! Ook hebben we, Piet Baltus en ik, eens een fototentoonstelling in het Gemeentehuis gehouden met de vraag 'Wie weet wat of wie er op deze foto staat!' We hebben toen veel reacties gehad. Ik schrijf alles direct op, aan een foto die ik niet kan plaatsen heb ik niets. Ik weet dat Piet nog andere activitei ten voor de H.V.B. doet en vraag daar tenslotte ook nog naar: 'Samen met een groepje vrijwilligers knappen wij de oude begraafplaats aan de Ruïnelaan op; ik geef daar soms ook rondleidingen waar veel belangstelling voor is. De leerlingen van de hoogste klassen van de Wan Reenenschool krijgen ook altijd een rond leiding; zij blijken dan heel geïnteresseerd en er wordt daarna op de begraafplaats veel minder vernield. Een laatste grappig verhaal moet Piet dan toch nog kwijt: 'Er was weer een her denking met oud-vliegeniers van de Royal Airforce, bijgewoond door Prins Bernhard. Ik was ook aanwezig, omdat ik de vlaggen voor de geallieerde begraaf plaats verzorg. Na de plechtigheid op de begraafplaats was er een receptie. Van een RAF-lid had ik net een badge gekregen en opgespeld, toen Bernhard me in de gaten kreeg en me, misschien door mijn snor, voor een Engelse vlieger hield. Hij vroeg me, in het Engels, hoe ik heette en waar ik vandaan kwam. Ik antwoordde: de naam is Piet Mooij, Hoogheid en ik kom uit Bergen. Hij moest lachen en gaf me een vriendschappelijke duw. Toen hij even later handjes moest schudden en zijn glas kwijt wilde, keek hij om zich heen en zag mij staan. Snel duwde hij het glas, met een knipoog, in mijn handen. Het staat nog in de kast en ik heb het niet afgewassen. 1 Met dank aan Hans van Marwijk voor zijn informatie. 2 De Eerste Openbare Lagere School stond in de Kerkbuurt, daar waar nu de tuin is achter 't Oude Raethuys. De G.M.C.-bus, 'de stofzuiger', draait de Kerkstraat in bij gara ge P. Smit. (Foto: Collectie Piet Mooij, Bergen NH). Ingebruikneming van de 'nieuwe' Berger- weg, 1952. Van links naar rechts: Nico Bakker, Willem Wittebrood, Dirk Kooy, Piet Mooij, Gerrit Vel, Klaas Strooker, P.N. Min, Jan Meijer, volontair J.P. Blauw, Klaas Min, J. W. Schalkwijk, N.D. de Jongh. (Foto: Collectie Piet Mooij, Bergen NH).

Bergense kroniek | 2001 | | pagina 57