Harimeriji si Muien op Mi M Juli, te Mtweeur, Kermis te Bergen, Prils flO.lt pi f20,2o irmle f 1D. Bergens Nieuws 100 jaar geleden Bert Veer Gemeenteraadsverkiezing Café „HILBRAWD", 25, 20, 27 Augustus e.k. MUZIEK en DANS. op Maandag 26 Augustus a.s., te BERGEN bij ALKMAAR, Berichten voor u opgezocht in de Alkmaarsche Courant van 1901, juli t/m december Woensdag 10 Juli In de vergadering van 'Hulp in Nood', gehouden op den 6, bleek, dat in het geëin digde halfjaar van 1901 aan de leden was uitgekeerd 481. Andere uitgaven beliepen S3,64, zoodat alle uitgaven te zamen waren 564,64, alzoo saldo 25,90. Dat deze vereeniging de belangstelling van velen heeft, blijkt uit het aantal leden, n.1. 177 en donateurs 65. Van haar bestaan af vertegen woordigt haar bezit nu reeds 957,46. Op den 8 zijn alhier als leden van den raad herkozen de heeren A. Maschmeijer en W. Veenhuijsen, resp. met 143 en 166 stemmen. De heer D. Zwakman had 40 stemmen. Woensdag 7 Augustus Voornamelijk op touw gezet door de vreemdelingen, die thans alhier verblijf houden, zal zondag, den 11, half 2, een wedstrijd in het vliegeren op de renbaan worden gehouden. Een 30-tal vliegers zal dan bij gunstig weer zich in het luchtruim verheffen om prijs of premie te winnen. Ruim 200 kinderen worden op enkele ver snaperingen onthaald en het fanfarekorps zal alles opvroolijken door muziek. De toegang is voor elk opengesteld, zoodat, wind en weer dienende, a.s. zondag een prettig feest staat gevierd te worden voor kleine, maar ook voor groote menschen. Woensdag 14 Augustus Zondag, den 11, is op de renbaan een vlie gerwedstrijd gehouden. Drie en dertig kin deren, tusschen de 6 en 14 jaren, namen deel aan den wedstrijd, die als welgeslaagd mag beschouwd worden, want ofschoon voor sommige vliegers een weinig meer wind wenschelijk ware geweest, het weer was prachtig en lokte vele toeschouwers naar het terrein. Aan ongeveer 250 kinde ren, allen met vlaggetjes getooid, werden versnaperingen rondgediend, terwijl Bcrgen's fanfarekorps, onder leiding van den heer P.A. Rcidel, welwillend het feest opluisterde. Verscheidene vliegers trokken de aandacht door bijzonderheid van vorm, door fraaiheid of grootte; de 8 prijzen wer den toegekend aan L. Beeldman, J. Swak- rnan en J.H. Meijer en ook de overige deel nemers ontvingen een prijsje. te BËRGlü» hij ALK1AAB. Hierdoor brene ik mijnen dank aan de kiezers van BERGEN, voor het opnieuw in mij gestelde vertrouwen, bij de verkiezing van Gemeenteraadsleden op Maandag 11. Het zal steeds mijn streven blijven om de belangen onzer gemeente naar beste weten to helpen bevorderen. He vele golnkwenschen dienaangaande ontvangen, waar voor ik bij deze tevens bedank, geven mij een aange naam bewijs van de veelzijdige belangstelling. AÜG. MASCHMEIJER. Aanbevelend P. HILBRAND. to JBerg'en des namiddags ton ure, door paarden die nimmer hooger prijs dan vijftig gulden gewonnen hebben. De paarden moeten uiterlijk ten 2 ure aan den stal van den heer P. IilLBRAND aanwezig zijn. Het Bestnor S. SNOECK President. P. BRAKENHOFF, Secretaris. Merkwaardig is de werkkracht en vin dingrijkheid bij een vliegerwedstrijd ten toon gespreid. Allerlei fraai versierde vlie gers, ook een uil, een schip, een bol, een wesp, ja zelfs een molen met gaande wie ken, zag men de lucht ingaan. Wil men de vacantiedagen door de jeugd nuttig besteed zien, een vliegerwedstrijd is een uitstekend middel. Zondag 25 Augustus Terwijl reeds eenigen tijd geleden de fun damenten gemaakt waren voor het monu ment der gesneuvelde Russen in den slag van Bergen 1799, is nu het monument aan gekomen. Het zichtbare gedeelte, n.1. wat boven den grond komt te staan, bestaat uit 3 stukken graniet, die tot één geheel gemaakt, pl.m. 7000 kgr. samen wegen. Op de voorzijde in een rechthoek staat een opschrift in vergulde letters. Boven op dit granietblok komt een wit marmeren kruis. Het geheel wordt omslo ten door zes steenen pilaren, die weder door zware kettingen met elkaar verbon den worden. Woensdag 28 Augustus Aan de harddraverij alhier gedurende de kermis gehouden, namen 11 paarden deel. De prijs is gewonnen door den heer Dalenberg met het paard 'Wilhelm', de T premie door den heer Klaver met het paard 'Jansje' en de 2" premie door den heer Govers met het paard 'Wilhelmina'. Terwijl 's morgens het weder weinig voor de hard draverij beloofde, klaarde het later op. Bij het onweder 's morgens werd de boe renplaats van den heer Stuij getroffen. Met vereende krachten heeft men een begin van brand weten te blussen. Woensdag 11 September Het hulpkantoor der posterijen alhier is sedert den 10 September voor het publiek opengesteld: op werkdagen van 8.10 tot 11.20 's morgens, van 4.45 tot 6.45 's avonds; op zon- of feestdagen van 8.20 tot 10.20 (Greenwichtijd) of 8.40 tot 10.40 's morgens en van 5.05 tot 7.05 's avonds; op zon- en feestdagen van 8.40 tot 10.40 's morgens (plaatselijke tijd). KENNBMJER SPORTCLUB. Aan alle treinen directe tramomnibussen, zoomede ten 18 uur van hot Hotel „DM TOJHJLAST". Toegang: Paddock, voor oen heer f 8.50; voor eene dame, alsmede voor kinderen bonoden 15 jaren, f 1.50; westzijde terrein ƒ1.oostzijde 0.50. 31

Bergense kroniek | 2001 | | pagina 37