Trees Staarink-Bruinsma I Bergenaren vertellen over vroeger ons gezin was ik op één na de oudste en ik moest net als de andere kinderen meehelpen in het kruidenierswinkeltje van mijn ouders aan het 'Mallegat' (nu Julianalaan) in Egmond aan den Hoef. Door mijn huwelijk met bakker Jan Leijen in 1931 kwam ik in Bergen te wonen. Ik was nog nooit in Bergen geweest, we had den immers geen vervoer en zo'n eind lopen deden we niet. Mijn man kende ik al een tijd, hij was getrouwd met mijn vriendin. Bij de bevalling van haar eerste kind zijn moeder en kind in het kraambed gestorven. Een tijd later kreeg ik een brief van Jan Leijen waarin hij mij ten huwelijk vroeg. Mevrouw Leijen, dochter Cora en Jan Leijen met twee knechten voor de bakkerij/bakkerswinkel aan de Jan was een lange man en toen hij bij mijn Leo Gestelweg in Tuindorp. Foto 1934. Catherina Antonia Leijen-Olbers, roepnaam Trien. Geboren 5 november 1903 in Egmond aan den Hoef, dochter van Jacob Olbers en Cornelia Kroone, beiden afkomstig uit Limmen. Door haar huwelijk met Johannes Leijen (beroep bakker) kwam zij in 1931 in Bergen wonen. Uit deze echtverbintenis zijn tien kinderen geboren, vijf jongens en vijf meisjes. Mevrouw Leijen heeft 21 kleinkinderen en 11 achterkleinkinderen. Bij het ter perse gaan van deze Kroniek bereikte de redactie het bericht dat mevrouw Leijen op 6 april j.l. is overleden. In overleg met de familie is tot plaatsing van dit interview besloten. ||||en vrouw van zevenennegentig jaar, nog zelfstandig wonend en genegen een interview te geven is toch wel héél bijzon der, realiseer ik mij onderweg naar haar toe. Benieuwd bel ik dan ook aan..., een vriendelijke oude dame nodigt mij bin nen. "Wat woont u op een gezellig punt!" "Ja, ik heb een prachtig uitzicht op de Kruisweg en de Anthoniusstraat; zeventig jaar woon ik in Bergen, waarvan vierender tig jaar op deze plek. Ik ben echter niet in Bergen geboren. Mijn wieg stond in Eg mond aan den Hoef. Van de zes kinderen in ouders om mijn hand kwam vragen zei mijn moeder: "Jongen, ga eerst even zitten dan kan ik wat aan je 'wennen". Als Jan stond was de hele kamer vol. Na een korte verkering zijn wij getrouwd en bij de bakkerswinkel aan de Leo Gestelweg in Tuindorp gaan wonen; ik kwam in een rasechte bakkersfamilie terecht. Opa Leijen was ook bakker geweest. Aan de Leo Gestelweg zijn onze eerste drie dochters geboren; Cora, Ann en Nel. In 1936 ver huisden wij naar de hoek Loudelsweg - Geestweg ('waar nu de vierde generatie Leijen ons dagelijks brood bakt). 20

Bergense kroniek | 2001 | | pagina 22