LOTEHJLIIi BEKHIE Hengstveulen te koop, BOELHUIS 18 puik beste KOEIEN BE1GEN. Notaris H. J. J. VERHOEFE, gekozen tot heemraad en de heer J.H. Meijer tot hoofdingeland. Woensdag 22 Mei De wedrennen, te Bergen, den 10 gehou den, zijn weder uitmuntend geslaagd en werden door het fraaiste weder begun stigd. Men mag er zich over verbazen, hoe, bij de jaarlijks veelvuldiger wordende wedrennen, hier te lande, de inschrijvingen voor de Berger meetings eerder toe- dan afnemen en dit feit is alleen te verklaren uit de reputatie, die de Berger baan, in den korten tijd van haar bestaan, bij paardenei- genaars en liefhebbers van sport allerwege verwierf. Het aantal bezoekers van elders was ook nu weder groot in verhouding tot die uit de onmiddellijke omgeving. Een bezwaar blijft de slechte verbinding van Alkmaar met de gemeente Bergen en wordt dan ook voor deze zaak het tot stand komen der tramlijn met groot onge duld tegemoet gezien. Vrijdag 24 Mei In de vergadering op den 21 van het kies college der ned. herv. kerk alhier zijn de heeren ds. Krop, te 's-Hertogenbosch en ds. Heep, te Wijdenes, op het tweetal geplaatst. Dit tweetal is mevrouw douair. van Reenen aangeboden, die hieruit, vol gens recht van electie, te beslissen heeft, wie de beroepene zal zijn. Zondag 26 Mei Van uit overoude tijden dagteekent het kinderfeest, dat ook weder dit jaar alhier gevierd is. Het was 'deelbrood'. Een zeke re hoeveelheid graan wordt op last van het bestuur der Ned. Herv. kerk van meel tot brood gebakken in eigenaardigen vorm. Het gelijkt n.1. het stroopbrood, dat met St.Nicolaas in sommige streken wordt ver kocht. Elk kind nu, dat zich te 12 uur bevindt bij de Ned. Herv. Kerk, krijgt 5 zulke hokjes of broodjes mee naar huis. De kosten worden bestreden, zegt men, uit de rente van een kapitaal of uit de opbrengst van een stuk land, in vroeger jaren geschonken door iemand op wiens geboortedag deze uitdeeling plaats moest hebben. Om de gure weersgesteldheid (half Februari) heeft men dit feest later gesteld in de weck voorafgaande het Pinksterfeest, nu 22 Mei. Een 350-tal zulke broodjes van 5 zijn nu ook weer uitge deeld, terwijl het overblijvende aan eenige oudjes is thuis gezonden. De jaarïijksche verpachting zal plaats hebben pp Donderdag 14= Maart 1901, des namiddags 1 aar, in het Polderhuis bij den Dikken Molen. Dijkgraaf en Heemraden van do Bergermeer, J. BLOM Jz., loco Djjkgraaf. C. MEIJERSecretaris. in de Bergermeer, gemeeuto Bergen op de Plaats van Mejuffrouw de Wed. ADR. VEENHUIJSENop Woensdag, 10 April 1901, vooraaflddags 9 uur van als 5 Kalf koeien, waarvan 3 gekalfd hebben, 11 Herfst- kalvers, 2 Pinken 1 zwart Merriepaard (8 jaar oud vertrouwd bij den weg), Booreuwagen met veerenschamel, Driowielde kar, Melkwagen voor een span honden, Krui wagen, Hort, Mestdelen, Kaastobbes, met blik beslagen, Kaasweker, Kaaspers, Zoutkisten, Weivaten Room vat Botertrjnen, Emmers, Makers en Zetters (groote en kleine), diverse Itandbouwgcrccdschappen» Tuigen,Harken, Vorken, enz., benevens eenig Huisraad en Inboedel, waaronder: Tafels, Stoelen, oud IJzer, Vodden enz. IVotarls L. TOF. W Op de plaats is gelegenheid tot uitspanning. te AVJHXHOBiif, zal op .'Donderdag, 2 Mei 1901, des avonds f nar, in het Cufé de Rustende Jager", ten verzoeke .van Vrouwe H. S. PLANTEIJDT, publiek verkoopen: Een zeer goed onderhouden HUIS met koetshuls, stalling en train, moois kp gedeelte van BJBKOJblA, ter grootte van 9 Aren, .50 centiaren. Aanvaarding bij betaling. Inlichtingen geeft de Notaris. BOOD STEKELHARIG éénjarig, zeldzaam mooi. Te zien en te bevragen op de Boerderij van >ZUILEN - HOP", Bergen, bij Alkmaar. GEVRAAGD, een degelijk MKIS.IE, P. G., gezond en sterk gestel, om bij een Kindje behulpzaam te zijn en tot assistentie bij alle voorkomende werkzaamheden, voor dag en nacht. Aan bieding, liefst in persoon, bij Mej. de Wed. TIMMER MAN te Bergen bij Alkmaar. Zondag 2 Juni Uit het reeds vermelde tweetal van predi kanten voor onze gemeente is beroepen de heer ds. F. Krop, Waalsch-predikant te 's-Hertogenbosch. Woensdag 5 Juni Den 30 was er een vergadering van 'Schoolbond', een vereeniging, die reeds sedert '89 nuttig gewerkt heeft aan bestrij ding van schoolverzuim. Hoewel enkelen meenden, dat na invoering der leerplicht wet 'Schoolbond' overbodig werd, was het grootste deel der vergadering voor het behoud dezer vereeniging, te meer, daar de wet nog ruimte geeft tot verzuimen, zon der in de termen voor vervolging te vallen. En buitendien - hoeveel nut kan de veree niging nog doen! Zooals nu b.v. gaat de hoogste afd. der school naar Amsterdam. Dat zulk een reis, vooral voor dorpskinde ren, veel goeds kan uitrichten, zal ieder zeker beamen. Elk kindervriend zal dan ook hopen, dat de belangstelling der leden van 'Schoolbond' zóó zal bestaan blijven, dat er jaarlijks zoo'n dergelijk reisje af kan. Wordt dit regel, dan profiteeren de andere klassen er even goed van, wanneer die leer lingen in de hoogste afd. zijn gekomen. Jammer dat er voor dit jaar geen tombola voor de kleinen zal overschieten! Kon er nog maar iets op gevonden worden. Bedankt voor het beroep als predikant alhier de heer F.J. Krop, Waalsch-predi kant, te 's-Hcrtogcnbosch. Vrijdag 21 Juni De schoolfeesten van 'Schoolbond' zijn weer achter den rug. Bestuur en commissie mogen ook dit jaar met voldoening op die feesten terugzien. Woensdag 12 Juni is de hoogste afdeeling naar Artis geweest, Woensdag 19 Juni hadden de andere klas sen feest in het dorp. Vooral bij zulke fees ten, treft het elkeen, hoe opwekkend en frisch het aandoet, wanneer onze kinderen feest vieren. Woensdag 26 Juni In de den 24 gehouden jaarvergadering der Hollandsche IJzeren Spoorweg-Mij. werd goedgekeurd de balans, en het dividend vastgesteld op 4 pet. Aan commissarissen en directie werd o.a. machtiging verleend tot het sluiten eener exploitatie en over eenkomsten met de Stoomtram-Mij. Egmond-Alkntaar-Bergen voor een stoomtram van Egmond aan Zee naar Alkmaar-Bergen. 11

Bergense kroniek | 2001 | | pagina 13