Vereeniging „Nut en Genoegen", Tooneelvoorstelling Belangrijk Boelhuis. te BERGEN. Hollandsch Tooneelgezelschap Vorstenplicht. Houtveiliüg te Bergen, Bert Veer I Bergens Nieuws 100 jaar geleden Berichten voor u opgezocht in de Alkmaarsche Courant van 1901, januari t/m juni Vrijdag 4 Januari Den 3 januari a.s. herdenkt de heer P. van Hoorn den dag, waarop hij 25 jaren gele den als onderwijzer in functie trad. Zondag 20 Januari De inschrijving voor het nationaal huwe lijksgeschenk voor H.M. de Koningin heeft alhier opgebracht 97,10. Woensdag 23 Januari Donderdag, 17 en Zondag 20 Januari werd alhier bij den heer Veenhuijsen eene uit voering gegeven door Bergen's Manne koor, enz. Nadat een drietal zangstukjes ten gehoore waren gebracht, werd opge voerd de operette: 'De Woudkoningin'. Dat het stuk bij de talrijke aanwezigen in den smaak viel, bewees zoowel de adeni- looze stilte tijdens de opvoering, als het luide applaus aan het einde van het spel. Woensdag 30 Januari Ook in deze gemeente zal de huwelijksdag van onze Koningin niet onopgemerkt voorbijgaan. Dezelfde commissie, die gevormd was voor het huldeblijk, heeft in overleg met de onderwijzers en de onder wijzeressen een feest georganiseerd voor de schoolkinderen, waartoe zij in de gele genheid is gesteld door vrijwillige bijdra gen der ingezetenen. Vrijdag 8 Februari De Vereeniging 'Nut en Genoegen' alhier, heeft den 5 velen een aangenamen avond verschaft. Het Hollandsch Toneelgezel schap van het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam, directie: Barendse, Verhagen en Potharst, was door deze vereeniging uitgenoodigd voor hare leden op te voeren 'Uitgaan', blijspel in 4 bedrijven en 'Vorstenplicht', toneelspel in één bedrijf. Het is te hopen, dat Bergen's burgerij de Vereeniging 'Nut en Genoegen' blijft steu nen, vooral door het toetreden als lid of als donateur. Daardoor alleen zal deze veree niging in staat blijven te geven, wat uit den aard der zaak gewoonlijk dorpsbewoners ontzegd is. Woensdag 13 Februari Toen den 7 de torenklok één uur geslagen had en de schooljeugd in de school bijeen was, klonken spoedig luide juichkreten en zangen ter eere der Koningin en haar gemaal. Voorafgegaan en begeleid door fanfaremuziek zong de jeugd dapper de liederen, voor deze gelegenheid gemaakt door den heer van Pelt. Na den tocht door DOOR HET VAN HET Paleis voor Volksvlijt, te Amsterdam. Directie: BARENDSE, VERHAGEN, POTHARST, op Dinsdag 5 Februari 1901, des avonds te half acht in het lokaal van den heer W. VEENHUIJSEN. I. ÜÏTG1AI. Blijspel in 4 bedrijven van GLANOR. II. Tooneelspel in één bedrjjf van NESTOR DE [TlèRE. Bntrée voor niet leden 59 cents. Plaatsbespreking a tien cents des namiddags van 121 uur. om. cou(t^t, geld-j, op Woensdag 6 F e,b.r u a,E. i 1'yÓl, dés morgens 10'aar, vbd 60 parken JBiken^, Mlzen Esschen- ep HcttKen Hakhout, waarbij zeer zware Iepen, voor werkbout en zwaro Wilgen, liggende gehakt op Oostdorp/ iu h.cj, bpscb, va.n,'"^n Heer AUG. MASCH- MEIJER. Notaris L. TOP. J. VAN DER VEEN, Notaris te Alkmaar, is voornemens op Woensdag 27 Februari 1901, des voormiddags 9 nurin do Bergermeorgemeente Bergon ten stuifbuize van den beer Jb. SWAAN Kz., in leven Dijkgraaf van de Bergermeer in bet openbaar bjj opbod te verkoopen 13 Kalfkoeien, 1 jongo vette Koe, 2 Pinken, 1 zwart Merriepaard (oud 7 jaar), 1 paar Zwa nen, 12 Kippen en 1 Haan, 1 Tilbury met Kap en Collingspatentassen, 1 Omnibusbrik voor 4 per sonen binnen, 1 Bakwagen, 1 Boerenwagon, 2 driewielde Stortkarren, 1 Arresledo, 2 Mestwagens, Kar-, Wagen- en Arretuigen, Landbouwgereedschappen, 1 Kaaspers, 1 Kaas- tobbe on verdere bonoodigdbeden voor do kaasbereiding, Voor- en Zoutkisten, ongeveer 80000 K.G. best ge wonnen Hooi, eono groote partij Talbont en Takke- bossen en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden alles broeder omscbrevon by biljetten. Inlicbtin en worden verstrekt ten kantore van ge noemden Notaris, aan het Lnttik-Oudorp No. 85, teAlkmaar. Op de plaats is gelegenheid tot stalling de buurt, ging het naar de versierde zaal van den heer Hilbrand. Toen de kinderen geplaatst waren, opende de burgemeester het feest met een toepasselijk woord. Een leve de Koningin! Leve de Prins-gemaal! Leve de Koningin-moeder! door den bur gemeester aangeheven, werd door meer dan 200 kinderen daverend herhaald. Behalve de gewone versnaperingen was er een pop penkast. Een woord van dank komt toe aan feestcommissie en fanfarekorps. Woensdag 6 Maart Den 2 slaagde mejuffrouw A.W. van Hoorn, te Utrecht voor het examen nutti ge handwerken. Woensdag 20 Maart Reeds lang bestond het plan bij de Russische regeering alhier een monument te plaatsen ter herinnering aan de gesneu velde Russen in den slag van Bergen 19 Sept. 1799. Nu schijnt het tot uitvoering te zullen komen. Er worden ten minste maat regelen genomen, hoe het stuk graniet, dat later het monument moet vormen, en 7000 KG. weegt, van het kanaal naar onze gemeente het best vervoerd zal kunnen worden. Later zal het dan geplaatst wor den aan den weg naar Zanegeest. Vrijdag 12 April Maandag 8 April sloot de schietvereeni- ging 'Diana' alhier hare winteroefeningen met een wedstrijd in 3 afdelingen. In de eerste afd. behaalden de heeren Tadema den len pr. met 92 p.; van der Steen den 2den prijs met 92 p.; Maschmeijer den 3den pr. met 90 p.; van Pelt den 4den pr. met 86 p.; C. Meijer den 5den pr. met 80 p. In de tweede afd. (max. 200 p.) wonnen de heeren van Pelt, le 197 p.; Maschmeijer, 2e, 196 p.; Tadema, 3e, 191 p.; van der Steen, 4e, 186 p.; C. Meijer, 5e, 175 p. In de derde afd. (max. 200 p.) wonnen de heeren Grolle, le, 178; Rijnierse, 2e, 166 p.; Bogtman, 3e, 162 p.; Groet, 4e, 161 p.; Grin, 5e, 159 p. Het was van het bestuur een goed besluit dezen wedstrijd te hou den. Dit bleek uit de belangstelling bij den wedstrijd en aan het prettig samenzijn des avonds bij het uitreiken der prijzen, toen in gezclligen kring, menig hartelijk woord gesproken werd en waarbij het fanfare corps het zijne deed om dezen avond recht prettig en gezellig te maken. Zondag 12 Mei In de vergadering van den polder Bergermeer op den 9 is de heer P. Spruit 10

Bergense kroniek | 2001 | | pagina 12