Het leven en werken in de oude buurtschap Oostdorp in de eerste helft van de vorige eeuw Natteweg 4: Familie J. Gorter met dochters Klaaske en Afke. Natteweg 6: Trijntje Blankendaal, weduwe van Jan Brands met dochter Trientje; in pen sion mejuffrouw M.E. Verweij, die vanaf 1917 t/m 1962 in het openbaar onderwijs werk zaam was. Natteweg 8: Familie Schotten: ouders Willem Schotten en Guurtje Kager met vier zonen en vier dochters. Natteweg 10: Familie Schaper: ouders Willem Schaper en Aagje Visser. Kinderen: Simon, Petrus, en Nicolaas J. Na sloop en nieuwbouw in circa 1935 Ds. en mevrouw De Regt. Natteweg 12: Bewoonster: Trijntje Ploutenbos - Jonker; daarna bewoond door pianolera res mejuffrouw A.S. van Stam. Natteweg 18: Familie Ellis: ouders Willem C. Ellis en Margaretha M. Houtenbos; dochters: Margaretha, Catharina en Geertruida. Van Borselenlaan 13: Jaap en 'Grietjebuur' Wittebrood. Vanaf circa 1935 familie Schaper. Na sloop in 1953 bouwde architect Bijl er zijn thans nog bestaande woning. Van Borselenlaan 14: Familie Bor: Jacobus A.W. Bor en Irma A.M. Maschmeijer (zuster van R.K.W. Maschmeijer). Jacobus Bor was officier in het leger. Natteweg 22: Familie Maschmeijer: Rudolf K.W. Maschmeijer. Natteweg 17: Bernard Essers en Kitty Vreede. Dochters: Geertruida Kitty en Hilda. Natteweg 13: Cornelis Boekei en echtgenote Grietje Zuurbier. Dochter Grietje huwde Arie G. Kuijs. Natteweg 9: Mevrouw J.M. Bosch van 's Gravemoer met haar gezelschapsdame mevrouw M.W. Troost woonden vanaf najaar 1922 afwisselend in Bergen en Parijs. tijd. Elite zondagmorgen lieten de beide dames zich met paard en rijtuig naar de Ruïnekerk brengen, waarna bij hun terug keer steevast dominee. F.W.IJ. van de Kieboom hen vergezelde, om bij hen thuis de zondagse lunch te gebruiken. Hij keerde te voet terug naar zijn woning, de pastorie aan de Hoflaan no. 1 (voormalige Vrije School). Na het overlijden van mevrouw Bosch in Parijs op 6 november 1933 ver anderde er veel. De woningen Natteweg nos. 8, 10, 12 en 18, door haar sinds lange tijd verhuurd voor een prijs van 1,50 tot 2,25 per week, plus tuingrond voor eigen gebruik, werden verkocht aan eerder genoemde bewoners voor een redelijke prijs, en het landgoed kwam na openbare verkoop in handen van Dr. Donald Mac Gillavrij, geneeskundig professor in Amsterdam voor de prijs van 18.350 gulden Het grondstuk aan de overzijde tus sen nos. 12 en 18 werd nagelaten aan mejuffrouw Troost die er de villa 'het Nu' op liet bouwen en later tevens het atelier voor haar neef de beeldhouwer Willem Reijers. Villa 'het Nu' werd genummerd Natteweg 16 en is in decem ber 1936 door mevrouw Troost betrok- Van Borselenlaan 13, waar Jaap en 'Grietjebuur' Witte brood woonden. Na sloop in 1953 bouw de architect Bijl er zijn thans nog bestaande woning. IFotoarchief Piet Mooij, Bergen NH).

Bergense kroniek | 2000 | | pagina 8