Van de voorzitter Van de redactie Na het vertrek van Bob van de Graaf richtten wij een oproep tot belangstellenden om het team te komen versterken. Daarop kwam zegge en schrijve één reactie, die door omstandigheden niet tot het gewenste resultaat heeft kunnen leiden. Dat is jammer, omdat ook voor een redactie geldt dat vele handen licht werk maken. Maar wij hebben ons hierdoor niet laten ont moedigen en de afgelopen tijd benut om op een andere manier te proberen tot uitbrei ding van het team te komen. Dat is gelukt en hoe! Niet één maar twee van onze leden willen hun schouders onder dit werk zetten: mevrouw Marijke Kirpensteyn en de heer Ru Waalewijn. Marijke Kirpensteyn is geen onbekende voor onze vereniging; ook in de excursiecommissie is zij actief. Haar oplei ding MO Geschiedenis staat borg voor een gedegen bijdrage aan het redactiewerk. Dit geldt op een andere manier ook voor Ru Waalewijn. Van zijn hand verschenen al enkele artikelen, waarin historische bouw werken centraal stonden. Dat is geen won der voor iemand die zijn sporen in het bouw en woningtoezicht heeft verdiend. En voor beiden geldt: van harte welkom binnen onze ploeg! Lezers van de Bergense Kroniek die niet vanaf het eerste uur lid van de vereniging waren, hebben soms belangstelling voor eer dere nummers van ons tijdschrift. Daarbij gaat het dikwijls om afleveringen die niet meer te koop zijn. Het lijkt ons nuttig om onze lezers er op te attenderen dat deze nummers kunnen worden geleend bij de Openbare Bibliotheek in Bergen of kunnen worden ingezien bij het Regionaal Archief te Alkmaar. Als u dit leest is het jaar 2000 alweer bijna verleden tijd. Qua jaartelling een heel apart jaar en voor ons als vereniging een goed jaar. Het ledental blijft schommelen tegen de 1300 en het bestuur is blij dat veel leden van de contributievermelding 'f 22,50 per jaar, méér mag ook' het laatste gedeelte letterlijk hebben gerealiseerd. Wij zijn u daar heel dankbaar voor! Van ons enthousiaste lid Frits David Zeiler heeft het bestuur een brief ontvangen over de grote ingreep tussen het Plein en de Karei de Grootelaan, waarbij o.a. de sloop en her bouw van De Rustende Jager gaat plaatsvinden. Hij pleit er voor om in samenspraak met de eigenaar, de aannemer, de gemeente en de Provincie Noord-Holland te komen tot een archeologisch onderzoek. Aangezien het ons inziens nu een goede gelegenheid is om een niet al te kostbaar onderzoek te verrichten, heeft het bestuur gemeend dit pleidooi te moeten ondersteunen. Een ander interessant onderwerp is de uitnodiging van de Stichting Landschaps beheer Noord-Holland om mee te doen aan de prijsvraag 'Erfgoed al goed 2000'. Ons werd gevraagd om in onze gemeente een cultuurhistorisch element aan te wijzen dat in aanmerking behoort te komen voor restauratie. Na overleg met o.a. onze adviseur in der gelijke zaken Frits David Zeiler, hebben wij de ijskelder van Het Oude Hof opgegeven als een te restaureren historisch monument. Men ziet de restanten van de ijskelder als men van de Eeuwigelaan bij de Kattenberg het Brederodelaantje volgt richting Het Oude Hof. Na ongeveer 60 meter rechts ligt daar een verhoging in het terrein, waaronder de vroege re ijskelder van de bewoners van Het Oude Hof is gelegen. De ijskelder is een ruimte waarin in de winter grote stukken ijs werden geplaatst op houten plankiers. Hierdoor had den de gebruikers een koude ruimte waarin voedsel goed gehouden kon worden. Op 23 september jl. werd het juryrapport 'Erfgoed al goed 2000' bekend. Hieruit bleek dat ons voorstel 'Ijskelder Het Oude Hof' een eervolle vermelding kreeg, maar helaas niet in aan merking komt voor subsidie. Tenslotte wil ik graag onze excursiecommissie complimenteren met de realisatie van het wandelevenement 'Dijkendichters' dat op 23 september jl. heeft plaatsgevonden. Job Hardeman Rectificaties Bergense Kroniek - Nr. 2, november 1999: In het bijschrift van In memoriam de foto op pagina 51 staat vermeld: nr. 3, Bestuur en redactie werden de afgelopen week opgeschrikt door het bericht van overlij- J. Sanderoos. Dat moet zijn I. Sandcroos. den van mevrouw Marion Eisma en mevrouw Ada Parriger. Zowel mevrouw Eisma als - Nr. 1, mei 2000: Op pagina 23 staat bij mevrouw Parriger namen in 1996 met veel enthousiasme deel aan de werkgroep 'Bergen Simon Maria Houtenbos vermeld dat zijn in de Bataafs-Franse tijd 1795-1813', waarvoor zij grondige studies verrichtten. beroep kruidenier was. Dit moet zijn: bak- Beiden waren ook vanaf de oprichting lid van de werkgroep Histon (historisch onder- kersbediende, en wel bij banketbakkerij zoek) en hebben zich in die hoedanigheid bijzonder verdienstelijk gemaakt. Kleijberg op de hoek van de Oude Prinsweg Bestuur en redactie zijn dankbaar voor de inzet van mevrouw Eisma en mevrouw en het Kerkepad. Parriger voor onze vereniging. Onze gedachten gaan uit naar hun nabestaanden. 30

Bergense kroniek | 2000 | | pagina 4