Toen en nu Trees Staarink-Bruinsma Een feestmiddag voor 'ouden van dagen', 1962, in het openlucht theater aan het einde van de Breelaan. Annie Buster begeleidt de jonge goochelaar Henk Sijpheer. Het amfitheater is in 1935 als project ter bestrijding van de jeugd werkloosheid gebouwd op grond die werd geschonken door de familie Willekes MacDonald, eigenaars/bewoners van de 'Zandhoeve'. Tot begin jaren zestig waren er heel wat optredens, variërend van klassie ke concerten tot kindervoorstellingen. De toenemende invloed van de televisie, de opkomst van andere vormen van vrijetijdsbesteding en wellicht de afgelegen locatie veroorzaakten een afnemende belangstel ling voor het theater. Toen exploitatie financieel niet meer haalbaar bleek, werd in 1969 op de schuine helling een z.g. borstelbaan aange legd. De ski-club II Primo exploiteert deze skibaan nu al geruime tijd. Op deze recente foto is goed te zien dat de middelste matten net zijn vervangen. IFoto links: fotoarchief Piet Mooij; rechts: Trees Staarink- Bruinsma). De Breelaan nrs. 124 en 122 (hoek Reigerslaan), gezien vanaf Duinver- maak. Het eerste, inmiddels afgebroken huisje werd lange tijd be woond door de familie J. Swaan. Het was een z.g. werkmanshuisje met nog riet onder de dakpannen. Op de hoek van de Reigerslaan op nr. 122 was een sigaren- en souvenirwinkel gevestigd. Cor Kroon en Antje Bruin huurden dit pand van de weduwe C. Pascha. Na 1965 ver kochten zij alleen nog maar tabakswaren. Op de plaats van het voorste huis, nr. 124, staat nu een gedeelte van het nieuwe appartementencomplex dat in 1989 is gerealiseerd. De bouw hiervan is destijds vertraagd doordat men bij het leggen van de fundering op betonnen platen stuitte die in de Tweede wereldoorlog een onderdeel vormden van zware versperringen, deel uitmakend van de z.g. Atlantik-wall. (Foto links: fotoarchief Piet Mooij; rechts: Trees Staarink-Bruinsma). 45

Bergense kroniek | 2000 | | pagina 19