Wedrennen ra Harddraveryen op Zoodag 2 September te half twee uur, BOELHUIS te Bergen Notaris L. TOP, te Bergen, valt samen met den laatsten zondag der kermis, te Alkmaar, wat zeker ook zal medewerken, om aan de races weder een druk bezoek te verzekeren. Behalve de extra treinen, die bij den laatsten meeting reden, zullen nu ook 's avonds extra trei nen loopen naar Hoorn en Den Helder. De buffetten zijn weder gegund aan de heeren V.C. Luycx, van Alkmaar, en P. Hilbrand, van Bergen. Het programma luidt als volgt: De inschrijvingen en rouwgeldverklaringen voor de harddraverijen sluiten den 15 Augustus a.s., des avonds ten 9 uur bij den heer A. de Vries, Koorstraat A 30, Alkmaar. Woensdag 15 Augustus Tot lid van den gemeenteraad is gekozen, in de plaats van den heer J. Besse, die de gemeente heeft verlaten, de heer Jb. Swaan Jbz., die alleen candidaat is gesteld. Woensdag 22 Augustus Tijdens een hevig onweder, dat in den nacht van den 19 op den 20 boven deze gemeente woedde, werd eene koe van den heer Morsch in eene weide in de Bergermeer door den bliksem getroffen en gedood. Aan den Koogdijk werden eenige telephoonpalen getroffen. Vrijdag 31 Augustus Aan de op en 27 gehouden harddraverij namen 9 paarden deel. De eerste prijs werd behaald door: 'Jansje' van den heer C. Boekei, berijder H. Bogtman Jbz., de 2e pr. door 'Susanna' van den heer J. Oldenburg, berijder G. Rijnberg, de 3e pr. door 'Emma' van den heer C. Schouten Jbz., berijder de eigenaar en de 4e door 'Adolf' van den heer IJ. Oldenburg, berij der H. Scholten. Gedurende de harddra verij werden door Bergen's fanfarecorps eenige muzieknummers uitgevoerd. Woensdag 5 September Voor de derde maal in dit jaar hadden, op Zondag, den 2, te Bergen wedrennen plaats van wege de Kennemer Sportclub. ten huize van de Heeren Gebr. PAARLBERG, aan het Groot Noordhollandsch Kanaal, op Dinsdag, 11 Decem ber ÏOOO voormiddage 9 uur, van: Tafels, Stoelen, Brandkast, Veerenbod mot toebohooren, Kachel, Waschtafol, Kasten, Schilderijen, Spiegels, Glas-, Aarde-, Koper- en Blikwerk, Tuin- en Bouwgereed schappen, Broeibak mot. 5 ramen, Vaten, twoo Schuitjes, Kruiwagen, Draagberrie, Kippenhokkon met loopen, Kaas tobbe, Geit, een stuit Mest (liggende aan het water) enz. enz. Notaris L TOP. zal op Donderdag 27 December 1900, 's mid dags 12 uur iu »de Rustende Jager'', te Bergen in het openbaar verkoopen Eeu HlsERKlVMUIS met SCHUURaan den Heeren weg van Bergen naar Alkmaar in de kom der gemeente Bergen met het recht van erfpacht van den grond van bet perceel aldaar, sectie A Nr. 838, groot 12 aren 90 centiaren. Bet huis bevat ruime kamers mot keuken en flinken zolder. Te bezichtigen Woensdag en Douderdag op ver toon van eon biljet door den Notaris af te geven. Behoorende tot de nalatenschap van den heer G. G. VAN DER LIPPE en te aanvaarden 1 Mei 1901. Inlichtingen geeft voornoemde Notaris. Het weder liep mee: de noordwesten wind verjoeg de regenwolken lang genoeg, dat het gansche programma kan afloopen, voordat Pluvius zijn rechten hernam. De baan was bijzonder mooi; de regens van den laatsten tijd hadden den zandigen bodem veel goed gedaan en het grasland flink vast gemaakt. Al was het bezoek niet zeer groot, en tengevolge van den laten tijd des jaars en van het dreigend regenweer van den morgen en van den dag te voren, toch was er weer heel wat levendigheid in het liefelijk dorpje, dat met zijn heerlijk bosch voor de omgeving van onschatbare waarde is. De vereeniging van bosch en duin maakt het tot een verrukkelijk plekje gronds, dat schoonheden in zich verbergt, zoo verrassend, als menigeen zich niet kan voorstellen, dat ons vlakke Noordholland zou kunnen aanbieden. Geen wonder dan ook, dat Bergen hoe langer hoe meer de aandacht trekt en ook dit jaar weder vele bezoekers er korter of langer tijd verblijf hielden: zoo had o.a. het vriendelijk, aan den Egmonderweg gelegen uitstekende pension 'Mon Repos' ook nu verscheidene familiën, die in deze kalme noordholland- sche oase verfrissching zochten en vonden. Dat Bergen eene schoone toekomst wacht, vooral als 't eenmaal eene goede verbin ding met de buitenwereld heeft, is wel zeker. Het biedt alle voordeelen voor een heerlijk zomerverblijf. De wedrennen dra gen er veel toe bij, om dit wijd en zijd bekend te maken. De uitslag was als volgt: Troostprijs 150 voor A. de Koning te Strijen met 'Debutant', Mr. Romeoprijs 400 voor G.J.A.A. baron van Heemstra te Amersfoort met 'Zillah', Kermisprijs f 200 voor J. Koster te Heemstede met 'Luitenant', Wave Queen-prijs 400 voor W. Jochems te Den Haag met 'Cher Amour', September-prijs 250 voor J.W. Schuijl te Rotterdam met 'Little Amber', Hazlewand-prijs 400 voor S.A.F. baron Creutz te Den Haag en de Sluitings-prijs 300 voor de stal Jan Steen te Den Haag met 'Redbur'. KENNEMER. SPORTCLUB. te BERGENbjj Alkmaar. Aan alle treinen directe tramomnlbnasenzoomede ten 12 nnr van hot Hotel >BE TOELAST". Toegang: Paddock, voor eon heer f 2,50; voor eon dame, alsmede voor kinderen beneden 15 jaren, f 1,50; westzijde terrein f 1.oostzijde 0,50. Extra Sneltreinen van Amsterdam 11.29, aankomst Alkmaar 12,06; van Alkmaar 5.49, in aansluiting Leiden, den Haag, Rotterdam, Dordrecht etc.; naar Hoorn 11.57; naar den Helder 12.23. 39

Bergense kroniek | 2000 | | pagina 13