Logement „Duinzicht", Notaris L. TOPte Bergen Notaris L. TOP, te Bergen, Boelhuis te Bergen Bert Veer Bergens Nieuws 100 jaar geleden Berichten voor u opgezocht in de Alkmaarsche Courant van 1900, juli t/m december Zondag 1 Juli Wedrennen te Bergen. De Kennemer Sportclub heeft met de wedrennen te Bergen zich al vrij spoedig een goeden naam verworven, dank zij haar welge slaagd pogen om hare baan tot een der mooisten van ons land te maken, en de programma's zoo interessant mogelijk te doen zijn. Het bestuur is er steeds op uit, om variatie in de programma's te brengen. Zoo ook is er nu weder voor de eerstvol gende wedstrijd op 22 Juli a.s. een nieuw nommer opgebracht, n.1. een steeple- chase. Een steeple-chase trekt overal bij zondere belangstelling en geen wonder, want daarin worden aan paarden en ruiters de hoogste eischen gesteld. Door den grooten afstand, die afgelegd moet wor den, 4.500 meters, over vele en zware hin dernissen, (de paarden moeten springen over heggen, horden, steenen muur, slag boom en sloot) kan de gewone baan niet genomen worden, maar moet er diagonaal gekruist over de geheele oppervlakte dei- banen gereden worden, waardoor deze coursc bijzonder spannend wordt. De Elollandsche Spoorweg-Maatschappij zal op dien dag extra sneltreinen laten loopen, van Amsterdam, en terug van Alkmaar tot aansluiting op Leiden, den Haag, Rotterdam, Dordrecht etc. Vertrek Amsterdam 11.29, aankomst Alkmaar 12.06; vertrek van Alkmaar 5.49. Zondag 15 Juli Voor de wedren-nummer voor den mee ting den 22 te Bergen te houden, werden 31 paarden aangegeven, makende met die voor de reeds vroeger bekend gemaakte harddraverij-nummers een totaal aantal van 86. De steeple-chase kan ditmaal niet door gaan. Het rencomité van de Ned. Harddr. en Renvereeniging onder wiens reglemen ten de meeting plaats heeft, acht, met het oog op de bijzondere eischen, waaraan eene baan voor een dergelijk nummer heeft te voldoen, uitstel gewenscht. In de plaats zal nu gesteld worden een ook zeer belang wekkend nummer: een horden-ren, insge lijks over een afstand van 4500 meters. Woensdag 18 Juli De vereeniging 'Hulp in Nood', hield de vorige week in het lokaal 'Hilbrand', hare eerste halfjaarlijksche vergadering. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat in 1900 was ontvangen 888,1 l'/>, waar- op liet Woud, t© Bergen. Zondag, 15 Juli a.s., bij gunstig weder, UIT VOEI I van E GM 0 N Ds FANFAREKORPS. Aanvang 7 uur 's avonds. Aanbevelend H. SWAA1V. zal op Woensdag ÏO October 1900, 's voormiddags ÏO □ur in het Koffiehuis »Dainvermaak'\ van den heer C. Bruin te Bergen in het openbaar verkoopen Bene lHHSMANgWONlNO, genaamd »Bosch-en Veldlust", met Boet, Erf, Tuin, Boschland en eenigo stnkkon Wei- en Bouwlandin don Oud- bnrgerpolder cn op Zanegeest te Bergen, samen groot 7 H.A. 95 A. 60 cA. Behooronde aan den heer Kls. BRUIN en te aan vaarden het Huis met Boet, Erf en Tnin met 1 Mei 1901 en hot Laud met Kerstmis aanstaande. Inlichtingen geeft de Notaris. zal op Dinsdag 13 Nfovember 1900'b middags 12 nar in het lokaal van den heer P. Hilbrand te Bergen in het openbaar verkoopen Eene Rentenierswoning met Tnin en Erf, aan den Heerenweg, in de kom der gemeente Bergen, sectie A, No. 955 groot 5 A 90 cA. Behooronde aan de erven van .Mej. E. BAKKER wednwe van den hoer D. KAANDORP, en te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen. Inlichtingen geeft de Notaris. ten sterfhaize van Mej. de Wed. D. KAANDORP op Dinsdag 13 TVovember 1900, voorin. 9 uur, van Tafels Stoelen Kasten Penantkastje Schilderijen Spiegels, Lamp, Klok, Vogelkooi, Vloerkleeden, Kachel met toebehooron, Stoven, divers Glas-, Aarde-, Blik- en Koperwerk benevens eenig CJOUD en ZILVlüR. Notaris L. TOP. onder een bedrag van 300 van de spaar bank was teruggehaald, en uitgegeven 888,1 l'/i, waaronder 657, als uitkeering aan de leden en 150 inleg op de spaar bank. Het ledental bedraagt thans 171, op de spaarbank te Bergen is ingelegd 873. De aftredende bestuursleden, de heeren F.A. Rusch, P. Hilbrand en C. Meijer, werden allen herkozen. Woensdag 25 Juli De wedrennen en harddraverijen te Bergen gehouden op zondag, den 22, van wege de Kennemer Sportclub, hebben weder een uitmuntend verloop gehad. Met het weder heeft men het gelukkig getrof fen, het programma liep vlug van stapel, ongevallen hadden niet plaats, kortom: het was een welgeslaagde dag, waarop de Sportclub inderdaad met genoegen mag terugzien. Hoe goed de baan bij de lief hebbers van sport staat aangeschreven, bewijst wel het feit, dat de extra trein, die van Amsterdam naar hier reed, zonder een tusschenstation aan te doen, pl.m. 400 per sonen aanvoerde. Goede verbindingen met de buitenwereld zijn ook hier weder eene levensvoorwaarde. 1. Aanmoedigings- Harddraverij(prijs) f 150 voor 'Electricity II' van C. Sonius te Groningen. 2. Bergen prijs f 600 voor 'Bertus' van L. Boreel, Vogelenzang. 3. Prijs van Hondsbosch f 250 voor 'Humph Boy' van J.G. Matze te Mijdrecht. 4. Uilenvlakprijs f 260 voor 'Bathing Woman' van A. van Hoboken te Scheveningen. 5. Prijs van Rijnekom f 250 voor 'Cyclone' van H. van Crommelin te Heemstede. 6. Schulpenvlakprijs f 400 voor 'Vel Vel' van W. Jochems te Den Haag. 7. Uithoudingsprijs f 400 voor 'Linsca II' van C. Sonius te Groningen. Zondag 5 Augustus Harddraverijen en wedrennen te Bergen, op Zondag, 2 September. De op genoemden datum te Bergen, bij Alkmaar, aangekondigde harddraverijen en wedrennen omvatten de hieronder aan gegeven nummers. Het is een afwisselend, belangwekkend programma, dat ongetwij feld weder vele deelnemers trekken zal, te meer daar de baan, die voortdurend verbe terd wordt, zich en om haar uitstekenden staat en om hare heerlijke ligging, te mid den der bosschen, zich in eene goede repu tatie verheugt. De dag van den meeting 38

Bergense kroniek | 2000 | | pagina 12