Bergens Nieuws 100 jaar geleden bergekt. Notaris li. TOF Boelkuis te Bergen, Dat de aangifte voor de rennummers zoo veel grooter is dan de vorige maal, bewijst, wat wij op 2 Juli 1.1. reeds van verschillen de rijders vernamen, dat dc baan in uitne mende conditie is. Men prijst dan ook alge meen zeer den veerkrachtigen bodem. Trouwens niet alleen bij de rijders kreeg de Bergerbaan reeds een goeden naam in den lande, ook de bezoekers waren algemeen zeer met de inrichting ingenomen. zondag 3 september «Aan het ringsteken en langzaam rijden op fietsen, ter gelegenheid van de kermis, bij den kastelein Hilbrand gehouden, werd door een 20tal fietsers deelgenomen. De uit slag was: ringsteken le pr. K. Bogtman Az., 2e pr. M.D. Snoeck, 3e pr. Th. Planteijdt; langzaam rijden: le pr. D. Volter, 2e pr. P.H. Hilbrand, 3e pr. W. Bogtman.» woensdag 6 september «■Wedrennen te Bergen. Het was in den morgen van zondag, den 3, in deze ge meente zeer goed te bemerken, dat den dien dag te Bergen, voor de tweede maal, te houden wedrennen, weder een buiten gewoon bezoek zou ten deel vallen. Niettegenstaande de nog bestaande slechte communicatie van Alkmaar met dit zoo verrassend schoone oord, hadden weder duizenden zich tot bijwoning van dezen meeting opgemaakt. Het fraaie, frissche weder maakte een wandeling of een rit naar het dorpje Bergen tot een waar genoe gen. Jammer, dat nog slechts een deel van den weg beplant is. De gemeente Bergen is midden in de uitvoering van haar plannen desbetreffend blijven steken. Men zegt - lach niet, lezer - omdat, bij verdere beplan ting, de boeren hun in het land over den weg grazende koeien niet meer kunnen zien! Zoo'n landman heeft, als 't waar is, toch heel wat in te brengen ten nadeele van het publiek belang... bijna nog meer dan een slager te Alkmaar, die, met z'n colle ga's, tegen alle rede in, het abottoir weet tegen te houden! De omgeving der baan leverde weder een levendigen aanblik. Alle deelen van het uitgestrekte terrein waren dicht bezet. Te half twee namen de wedstrijden een aanvang met Hiermee was deze tweede meeting van "de Kennemer Sportclub" geëindigd, die, goed geregeld als hij was, vlot van stapel liep. Menig bezoeker vond men later op de Alkmaarsche kermis wcér, zoodat ook die er wel van zal hebben geprofiteerd.» Men vraagt te BHBGtlSi, voor een MEISJE met zwakke borsteene frlsschc ruime Hamer met Slaapkamer, in een goed beschot hois. De kamer moet gelogen zyn op hot zoiden en in de nabyheid van lnwe plokjes om te wandelen. Adree franco lett. 0 boekh. P. KLUITMAN Alkmaar. zondag 17 september «Den 19 is het 100 jaar geleden, dat het cngelsch-russische leger, onder aanvoering van den hertog van York, in deze gemeen te door het Bataafsche leger, onder bevel van generaal Dumonceau, verslagen werd.» te B K M G JB ftfzal in bet openbaar verkoopen, op Woensdag 27 December 1899, voormiddags 10 nor, in >Het Wapen van Borgen"; 1. Een lluis en Krf, op Oostdorp te BERGEN, groot 18 a. 5 c. m drie perceeleo. 2. Een Muls eu Krf in de Molenboart, aldaar, groot 3 a. 80 c. Verhaard in 2 gedeelten, ieder h f ü.75 per week. 3.Een stak BOUWIjATVD, aan don Smallen Notweg aldaar, groot 23 a. 70 c. Behoorende tot do nalatenschap van Mcj. da Wed. H. DE ZWAAN en te aanvaarden bij de betaling dor kooppenningen. Inlichtingen geeft do Notaris. woensdag 27 september «De Staatscourant van den 20 bevat de sta tuten der Schietvereeniging "Diana".» «De tramomnibusdienst Alkmaar-Bergen wordt, na Zondag, 1 October, gedurende den winter, opgeheven.» zondag 1 oktober «In den nacht van den 27 heeft een wind hoos boven deze gemeente gewoed, die nog al schade heeft veroorzaakt. Een boom werd met de wortels geheel uit den grond gerukt. Zware takken van boomen werden afgerukt. Bij den veldwachter wer den een groot aantal pannen van het huis geslingerd. Een paar hooimijten hebben 't geducht moeten ontgelden. Bij een arbei der werd een houten gebouwtje uit den grond gelicht en een eind verder op den grond gezet. Een hoop erwtenstroo is spoorloos verdwenen. In den nacht van den 28 werd een groote hooimijt van den heer C. Akkerman door den bliksem getroffen en brandde geheel af. Het hooi was niet verzekerd.» woensdag 18 oktober «Elet Rijkstelegraafkantoor met tele- phoondienst te Bergen is met ingang van 16 dezer, op werkdagen geopend van 7.30 uur voor- tot 7 uren namiddags (spoor- tijd). De diensturen op Zon- en feestdagen blijven onveranderd.» zondag 12 november «Een alhier gehouden collecte tot leniging van den nood in de Transvaal, ten gevolge van den oorlog, heeft 240,487> opge bracht.» op OOIXDOHP, ten sterfhaize van Mej. de Wed. H. DE ZWAAN, Donderdag 28 December 1899, voormiddags lO aar, van Tafels, Stoelen, KaBten, Schildorijen, Klokken, Lamp Bedden met toebehooren divois glas-, blik-, koper- en aardewerk, eeuig Goud en Zilver, waaronder gouden Ketting en Krais, bloedkoralen ketting mot jnweolen booijoverder: kruiwagen, brandhout, kippenhok en 2 loopen, gereedschappen, stuitje mest, schaap en 21 kippen met 2 hanen enz. Notaris L. TOP. zondag 31 december «Bergen's Fanfarecorps gaf den 26, onder leiding van den heer F. Reidel, een goed geslaagde uitvoering in het locaal Hil brand. De wijze van uitvoering van een tiental nummers, die het programma be vatte, getuigde van goede leiding en studie.» 32

Bergense kroniek | 1999 | | pagina 6