Logement „Duinzicht", Bergens Nieuws 100 jaar geleden te BEUGEN. K. SWAAN. BERGEN bij ALKMAAR. A.A. Veer Berichten voor u opgezocht in de Alkmaarsche Courant van 1899, juli t/m december woensdag 12 juli «Den 5 heeft de heer F.A. Koevoets, pas toor alhier, den dag herdacht, waarop hij vóór 25 jaar alhier plechtig geinstalleerd is. Het geheele dorp was in vlaggen getooid. Kerk en pastorie waren smaakvol versierd, dank den goeden zorgen van den kapelaan, den heer Dolle. Ook voor de kerk en de pastorie waren versieringen aangebracht, 's Morgens droeg de jubilaris, bijgestaan door eenige andere geestelijken, een plech tige mis op. De heer Harnmer, pastoor te Schoorl, hield de feestrede. Het zangkoor zong o.a. het "Veni Creator" van Baltjens, en na de H. Mis het Te Deum en een can tate van Haagh. 't Heeft den jubilaris dien dag aan blijken van belangstelling niet ont broken. Des avonds bracht Bergen's fanfarecorps den jubilaris eene serenade en werd het plein vóór de kerk en de pastorie verlicht. Zondag werd met eene illuminatie en het afsteken van Bengaalsch vuur, dat een verrassenden aanblik opleverde, tus- schen al dat groen en die bloemen, het feest besloten, dat zeker bij pastoor Koevoets en bij de ingezetenen in aange name herinnering zal blijven.» zondag 23 juli «Wedrennen te Bergen. Op zondag, 3 sep tember, zullen weder harddraverijen en wedrennen plaats hebben op de baan te Bergen, bij Alkmaar. Ten aanzien van de harddraverijen is het volgende programma vastgesteld: Kennemerprijs. Aanvang Vh. uur. Hard draverij. Handicap voor alle paarden van 3 jaar en ouder Prijs 200, le premie 75, 2e premie 25. Inleg ƒ10. Rouwgeld ƒ5. Prijs van Maasdam. 2'A uur. Record- Harddraverij voor alle paarden, die geen sneller record dan 1.48 getoond hebben. Prijs f 250, le premie 100, 2e premie 50. Inleg 15, geheel rouwgeld. Bergerhofprijs. 3 'A uur. Handicap voor alle paarden van 4 jaar en ouder. Prijs 400, le premie 150, 2c premie 100, 3e premie 50. Inleg 20. Rouwgeld ƒ10. Sluiting der inschrijvingen 17 augustus 1899. Voor de vele bewijzen van belangstelling en hoogge waardeerde vriendschap op mijn Zilveren Feest, van alle ingezetenen van Bergen ondervondenbetnig ik mijnen oprechten en hartelijken dank. Bergen (N.-IL), Juli 1899. F. KOEVOETS, Pastoor. op het WOUD Heerlijke omgeving in den zomer. Uitstekende gele genheid voor UITSPANNING bij uitstapjes naar en over BERGEN. Aanbevelend woensdag 26 juli «De Vereeniging "Hulp in Nood" hield den 22, hare halfjaarlijksche vergadering in het lokaal Hilbrand. Uit het verslag van den penningmeester, over de eerste helft van 1899, bleek het volgende: Primo Juli was dus in kas 102,60, het te goed van de spaarbank te Bergen bedroeg 752,41, zoodat de Vereeniging op 1 Juli eene som bezat van 855,01. Het ledental bedroeg 142. Dc aftredende bestuursleden, de heeren F.A. Rusch, P. Hilbrand en C. Meijer werden allen herkozen.» «Tijdens het onweer van den 23 trof de bliksem een boom, welke geheel gespleten werd.» zondag 13 augustus «Op initiatief van de alhier bestaande bloemkweekersvereeniging werd deze week eene veiling gehouden van droge bloembollen. De aangevoerde partijen waren belangrijker dan vorige jaren en over het algemeen werden goede prijzen besteed.» zondag 20 augustus Wedrennen te Bergen. Ingekomen zijn voor de op zondag, 3 September, te Ber gen, bij Alkmaar, van wege de Kennemcr Sportclub te houden harddraverijen: 53 inschrijvingen. Voor den Kennemerprijs gaven zich 20 aan; voor den prijs van Maasdam 19, voor den Bergerhofprijs 14. De aangiften voor de wedrennen sluiten de volgende week.» woensdag 30 augustus «Aan de op den 23 gehouden internationa le harddraverij namen 10 paarden deel. Den len prijs behaalde "Fanny", eig. A. de Goede, Purmer, berijder C. Bier; den 2en "Ideaal", eig. en berijder S. Snoeck, Bergen en den 3en "mr. Auguste", eig. en berijder dezelfde.» Wedrennen te Bergen op 3 September. Naast de aangifte van 53 paarden voor de drie harddraverij nummers kan thans ge meld worden eene evenzeer buitengewone inschrijving voor de wedrennummers. KEIVNEMER SPORTCLUB. Aan alle treinen directe tramoranibassenzoomede ten 12 nar van het Hotel »DE TOELAST Toegang Paddock, voor een hoer 2.50; voor oene dame alsmede voor kinderen boneden 15 jaron, 1.50 westzijde terrein f 1.oostzijde j 0.50. 31

Bergense kroniek | 1999 | | pagina 5