1910: Post- en Telegraafkantoor met bovenwoning Tot slot een drietal foto 's van iets latere datum. De eerste (linksonder), genomen omstreeks 1919, laat zien dat door de uitbreiding van de PTT-diensten veel personeel was aangenomen. Achteraan vlnr: Douwe Woudhuizen, Jan Prins, Gerrit Blankendaal, Piet Blokker, Cor Beeldman, een tijdelijke bediende, Piet Leering, Joost ivangh, directeur H.G. Fijn, Gerrit Floozendaal en Jan Zwakmanin het midden: Barend de Jonge, Aleida Strooker, juffr. Koning en Nel Fijn; lig gend: Nico Bakker en Jan Beeldman. De kan toorbedienden dragen stofjassen, de bestellers een (dienst)pet, de directeur een driedelig fanta siekostuum. Foto rechtsonder: postbodes en honden zijn gezworen vijanden. De lieve dieren blaffen, stui ven te voorschijn en bijten in het postale been. Joost Ivangh wist er wel raad op: hij nam altijd zijn Polly mee, een fel hondje! (foto omstreeks 1920). Foto rechts: Toen Jan Vrasdonk op 29 april 1923 afscheid nam van de posterijen, werd in de Maesdammer Hof (het bos bij de Van Reenen- school) deze foto van de directeur en zijn perso neel gemaakt. Achteraan vlnr: Dirk Beeldman, Cor Beeldman, Joost Ivangh, Gerrit Roozendaal, Aleida Strooker, directeur H.G. Fijn (die in juni van datzelfde jaar met pensioen ging), Nel Fijn, Jan Vrasdonk, Jan Zwakman, Frans Kops en Douwe Woudhuizen. Staande met pet en insig ne: Gerrit Blankendaal. Vooraan zittend: Barend de Jonge, Piet Vrije en Piet Blokker. Liggend: Jan Beeldman en Nico Bakker. De kantoorbe diendes en hulpbestellers hebben voor de gele genheid hun zondagse pak aangedaan. (Foto's: Lau Vrasdonk). Bronnen Regionaal Archief Alkmaar, Notarieel Archief Alkmaar, notaris H.J. de Lange, inv.nr. 1375, acte 345. -, Secretariearchief Bergen NH 1811 - 1921, inv.nrs. 20, 23, 28 en 29. -, Stukken nog over te brengen naar secretariearchief Bergen NH 1811 - 1921, inv.nrs. 113 en 114. -, Gemeentearchief 1922 - 1969, inv.nr. 416. Ptt-museum. afd. Bedrijfsgeschiedenis, Den Haag. Bevolkingsregister Bergen NH 1894 - 1922. Postarchief Lau Vrasdonk, Bergen.

Bergense kroniek | 1999 | | pagina 10