Tramomnibusdienst Alkmaar-Bergen. Bergens Nieuws 100 jaar geleden Notaris M. GOUVERNE Zondag 20 September 1896 A.A. Veer Berichten voor u opgezocht in de Alkmaarsche Courant van 1896, juli t/m december Niet alleen de berichten van een eeuw geleden zijn boeiend, ook de advertenties die we vinden vertellen ons veel over hetgeen in die tijd in de Bergense gemeenschap voorviel. Deze keer zijn ze aanleiding voor de plaatsing van twee zeer oude foto's. naar P. Hilbrand, 'Hector', eigenaar A. Schoen en 'Castor', eigenaar Jb. Tuin, allen te Bergen. Dinsdag, den 25, ringste ken en sleuteltrekken, waaraan deelnamen De Jaarlijksche Grasverpachting en Verharing van Etgroen, te BERGEN van eenige bij biljetten omschreven per- ceelen zal gehonden worden in höt koffiehuis »de Rus tende Jager', op Woensdag 8 Juli 1896, des namiddags 1 uurten overstaan van Notaris H. J. DE LANGE. zal vorkoopen te BERGEN, op Woonsdag 25 No vember 1896, a. des voormiddags ton 11 ure. in het koffiehuis van P. HILBRAND Eon Ilafs en Erf, to Bergen, groot 0.04.35 en een perceel Bouwland, aldaar, aan den smallen not- weg, groot 0.11.70; b. daarna ten sterfhnizo van W. WOKKE. cenigo Jffoubolcn en Huisraad Tabke- bosscn, gereedschap ou eon partijtjo liool. 26 augustus «Eene koe van den heer L. Burgering bracht den 23 drie levende kalveren ter wereld.» «Aan de jaarlijksche alhier op den 24 gehouden harddraverij namen 12 paarden deel. De prijs werd gewonnen door 'Trien' van den heer A. Admiraal, bere den door C. Plomper, de le premie door 'de jonge Zwart' van den heer J. van Reenen, bereden door W. Bakhuis, de tweede en derde premie door 'Graaf Adolf' en 'Prins', beide van den heer J. Oldenburg en bereden door IJ. Olden- burg.» 30 augustus «Ter gelegenheid van de kermis alhier werden bij den kastelein P. Hilbrand de volgende volksvermakelijkheden gehou den. Maandag, den 24, hardrijderij met honden; de le, 2e en 3e prijs werden ach tereenvolgens behaald door 'Prins', eige- 36 paren. Ringsteken: le prijs Corn. Weijers, 2e prijs G. Briefjes, 3e prijs H. Kager. Sleuteltrekken: le, 2e en 3e prijs achtereenvolgens mej. G. Hilbrand Pd., N. Kraakman, K. Admiraal. Slofloopen voor jongens beneden 16 jaar: le, 2e en 3e prijs achtereenvolgens G. Hoogvorst. C. Beeldman Pz., P. Bult.» 30 september «Den 28 's avonds ongeveer half elf sloeg de bliksem in den molen van den heer A. Modder. Molen en inboedel verbrandden; persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Naar men zegt, was de inboedel niet verzekerd.» 7 october «Even als ten vorige jare organiseerde het bestuur der vereeniging 'Schoolbond' ook thans wederom eene tentoonstelling van de door de kinderen der 3 hoogste klassen der lagere school ontvangen en opge kweekte planten. Voor het ontvangen van planten komen alleen die kinderen in aan merking, die in den loop van een jaar geen enkele maal de school willekeurig verzuimden. Genoemde tentoonstelling werd gehouden 4 October in de kolfbaan van den heer W. Veenhuijsen. De op komst van het publiek, hoewel niet zoo groot als verleden jaar, was vrij goed te noemen. Vooral 's avonds toen onder een toepasselijk woord van den voorzitter van 'Schoolbond' den heer J. Francken, de prijzen aan de jeugdige winners werden uitgereikt, was de zaal goed bezet. Het genoegen dezer gezellige bijeenkomst werd nog verhoogd, doordat ook Bergens mannen- en meisjeskoor, onder leiding van den heer P. van Hoorn, eenige num- Arie Modder en zijn vrouw Trijntje Dalenberg bij de Philistein vóór de brand van 1896. De binnenkruier die op de kaart van Blaeu (circa 1660) staat aangegeven, verbrandde in 1757. Zijn opvolger derhal ve in 1896. Daarna verrees de huidige Philistein onder de handen van molenbou wer D. Poland (fotoarchief Piet Mooij, Bergen NH). Van af Woonsdag 19 Augustus zal do tram in plaats van 8 uur om 7 uur des avonds van Bergen vertrekken. zal de tram ALH.MAA11 BERGEN voor het laatst r()dea en hiermede de dienst voor dit seisoen worden opgeheven. DE DIRECTIE. 27

Bergense kroniek | 1996 | | pagina 5