Van de voorzitter Nu we bijna drie jaar bezig zijn met de samenstelling van de Bergense Kroniek, mogen we de vele leden wel eens bedan ken die hun bijdrage leveren aan de inhoud door bereidwillig en met veel plezier gege vens aan nieuwsgierige redactieleden te verstrekken, of op verzoek in hun fotocol lectie - het familiealbum, het verenigingsal bum - te speuren naar het gezochte kiekje. Dikwijls voegt deze medewerking precies die verrassing toe aan een artikel die het nodig heeft om te boeien. Fouten maken we allemaal. Ook in de Bergense Kroniek komen wel eens vergis singen voor. Niet zodanig grote dat er geschiedvervalsing is gepleegd! Wel kleine onjuistheden die rechtgezet moeten wor den. Ook is het mogelijk dat na een publi catie belangrijke aanvullende gegevens beschikbaar komen. Dat doen we in het vervolg onder de titel 'Correcties en aan vullingen'. Een rubriekje met veel mogelijk heden! Tenslotte: op de ingezonden brief van de heer A.J.Leijen die we in het jongstle den meinummer opnamen (bladz. 20) en waarin voor onderzoek werd gepleit over de relatie tussen het luchverdedigingssys- teem in de oorlog '40-'45 en de rond Bergen neergestorte vliegtuigen, zijn geen directe reacties binnengekomen. Wel liet de heer J.H.Schuurman in Heiloo ons weten bezig te zijn met een zeer uitgebreid werkstuk over het vliegveld Bergen en al zijn samenhangen. Voorlopig moeten we dit als antwoord op de ingezonden brief beschouwen. De redactie Het jaar 1996 is drie jaar na onze oprich ting een mijlpaal voor ons geworden. We hebben namelijk in de zomer het 1000e lid mogen verwelkomen. Ons huidig ledenbe stand is zelfs de 1000 gepasseerd en we staan nu op 1050 leden. Langs deze weg wil ik graag iedereen die ons geholpen heeft om een nieuw lid aan te brengen, van harte bedanken. Velen hebben hier aan hun steentje bijgedragen. Zo valt het mij trouwens telkens op dat als de Historische Vereniging Bergen ter sprake komt, wij bij iedereen erg veel goodwill hebben en men enthousiast over onze vereniging is. Als we ooit ergens om hulp vragen, laat men ons nooit met lege handen staan. Ik denk dat dit nu typisch is voor ons dorp Bergen. De bereidwilligheid om mee te denken en te helpen is hartver warmend. Zoiets hebben we in het begin ook niet kunnen verwachten. Je begint met een vereniging op te richten en met behulp van vrijwilligers en vrienden wor den allerlei werkzaamheden kostenloos uitgevoerd, want geldgebrek was een steeds terugkerend probleem, en dan komt met behulp van vele sponsors onze eerste Bergense Kroniek tot stand. Vrij kort daarna al kwamen vele nieuwe leden onze vereniging versterken en nu, na drie jaar, hebben we, ook door het veelzijdige excursieprogramma, een bloeiende ver eniging. Het is duidelijk dat meer mensen dan we aanvankelijk dachten, geboeid worden door het wel en wee van Bergen in het verleden. In onze vorige Kroniek hebben we ver meld dat we benieuwd waren naar de resultaten van de twee werkgroepen, die de onderwerpen 'Bergen rond 1900' en 'Bergen tijdens de Bataafse Republiek' onderzochten. Gelukkig heeft het resultaat aan de verwachtingen voldaan. De hoe veelheid tekst, foto's, tekeningen enzo voorts was echter meer dan we hadden verwacht, waardoor we in financiële pro blemen kwamen. Het voorbewerken en drukken van 36 of 40 bladzijden in plaats van de normale 24 heeft natuurlijk een hoger prijskaartje. Gelukkig hebben we van een drukker, die tevens lid van onze vereniging is, een helpende hand gekregen, waardoor ons probleem wat minder is geworden. Hoe dan ook, we gaan er voor om deze twee themanummers uit te brengen, zodat u te zijner tijd ook hiervan kunt genieten. Nog even ons themanummer van dit jaar: 'Bergen aan Zee 90 jaar'. Wat een geweldig nummer is dat weer geworden. We hebben hierover van alle kanten com plimenten gekregen. Door de vele foto's en de interessante tekst is het een docu ment geworden dat beslist de moeite waard is om te bewaren. Tenslotte wil het bestuur langs deze weg u allen bedanken voor uw medewer king en u reeds nu een goed en gezond 1997 toewensen. Job Hardeman 26

Bergense kroniek | 1996 | | pagina 4