meisje! Ze werkten allebei, maakten lange dagen, dus de tijd dat ze elkaar zagen was beperkt: vaak om vijf uur 's morgens voor de werkdag begon! Later ging Thijs op het vliegveld wer ken. Lies en hij trouwden in 1939 en gin gen niet aan zee maar in Bergen-Binnen aan de Leo Gestelweg wonen. Toen brak de oorlog uit. Thijs heeft de afbraak van Hotel Nassau-Bergen gezien. Zijn ouders werden geëvacueerd naar Baarn. Aan zee mochten alleen de groenteboer, de bakker, de stationschef en de politieman blijven. Thijs bleef echter ook en moest de bezetters helpen met bunkerbouw. Daarna werkte hij in de tuin van de familie Taets van Amerongen aan de Eeuwigelaan. Het gaf hem vrijstel ling van evacuatie. Lies, zijn vrouw, werkte op 't Woud. Eens kwam ze een groep Duitse soldaten tegen en één ervan was haar broer. Hij werkte als muzikant in het leger en was ondergebracht in het gebouw van Bio- Vakantieoord. Thijs ontmoette in deze jaren eens iemand die op de vlucht was voor een razzia; hij nam hem mee naar zijn huis aan de Leo Gestelweg, alwaar een gat in de vloer werd gemaakt. Dat werd de vaste schuilplaats voor de vluchteling, maar ook voor Thijs zelf, evenals voor zijn buurman Jan Winkel en voor Piet Duin. In de oorlog werd hun dochter Elsa Neeltje (8-8-1941) geboren en hun zoon Mees volgde juist erna (15-2-1946). Vlak na de oorlog verhuisde het gezin met paard en wagen naar Bergen aan Zee. Ze gingen wonen aan de Verspyckweg, in het huis van de familie Blom. Thijs verdiende wat bij met de strandvonderij en kocht zijn eerste Solex. Hij ging werken bij het loodgietersbedrijf Homma in Bergen- Binnen en verrichtte alle voorkomende werkzaamheden. Vooral in de tijd dat er werd overgeschakeld op aardgas was er veel werk. Zo werkte hij er wel twintig jaar. Thijs woont nu in het zomerhuis dat achter zijn huis aan de Verspyckweg werd gebouwd. Zoon Mees woont in het grote huis. Thijs' huisje is erg gezellig en hij woont er met veel plezier! Thijs leidt het paard van de versierde houten wagen waarmee Bergen aan Zee deel nam aan een bloemencorso in Bergen-Binnen (foto Mien Duin-Ravenhorst). r -v:v. V mum id*JE3r* p j is 7

Bergense kroniek | 1996 | | pagina 7