waren we het erover eens dat ook de handwerkers van het eerste uur een ver noeming verdienden. Zo kozen we Mees Ravenhorst; hij en zijn vrouw Neeltje waren de eerste vaste bewoners van het piepjonge Bergen aan Zee. Ze vestigden zich hier in 1907, en hun dochter Neeltje werd op 15 april 1908 de eerstgeborene in het nieuwe dorp. Mees was langdurig werkzaam in Hotel Nassau-Bergen. Bij de aanleg van de Zeeweg en van alle verdere openbare werken die in het jonge dorp moesten worden uitgevoerd, onder andere het stratenplan en het Parnassiapark, was A.W. (Albert Wilhelm) Bakhuis de opzichter. Dirk Haasbroek was meer dan veertig jaar toegewijd en consciëntieus boekhouder van de BEM (N.V. Bouw-Exploitatie Maatschappij Bergen aan Zee). Hij maakte opbouw, bloei, de dramatische afbraak en de ge deeltelijke wederopbouw van Bergen aan Zee van zeer nabij mee. Een dal, de duintjes en een baan In enkele straten in Bergen aan Zee komt iets van het natuurlijke karakter tot uiting, zoals dat het geval is bij Zeeweg en Park weg. We kozen ervoor om ook iets van de kenmerkende terreingesteldheid in de nieuwe namen tot uiting te laten komen. Zo ontstond het idee om de Kuil een 'dal' te noemen, naar analogie van de duinakkertjes in de Egmonder en de Wimmenummer duinen. Op deze manier kwam de naam Dal van Haasbroek tot stand. De noordelijke zijweg van de Wit- teweg slingert zich door lage duintjes en zo lag de naam Bakhuisduintjes voor de hand. Tenslotte doet de naam Baan van Ravenhorst eer aan het historische karak ter van dit deel van Bergen aan Zee. Op een later tijdstip willen we eens terugkomen op alle in onbruik geraakte, vergeten en nog in gebruik zijnde namen van straten en pleinen in Bergen aan Zee. Albert Bakhuis, opzichter bij de BEM, tezamen met zijn werkploeg bestaande uit Bergenaren en Egmonders, gefotografeerd bij de aanleg van de eerste strandafgang. Bakhuis (met jalon), die vanaf zijn geboorte op Westdorp woonde, was herder van beroep (fotoarchief Piet Mooij, Bergen NH). Dirk Haasbroek was meer dan veertig jaar als boekhouder werkzaam voor de BEM en de familie Van Reenen (foto Nel Goosen- Haasbroek). 21

Bergense kroniek | 1996 | | pagina 21