aan zee Bert Buizer Frits David Zeiler I Oude namen en nieuwe straten In deze korte bijdrage wordt ingegaan op de nieuwe straatnamen in de dorpsuitbreiding van Bergen aan Zee. We lopen daarbij vooruit op een overzichtsartikel dat op een later tijdstip in de 'Bergense Kroniek' zal verschijnen. Tweemaal Mees Ravenhorst. In 1948 als garnaienvisser en - in de jaren vijftig - bij Sinterklaas (Koos Schekkerman) in de kleuterklas in het souterrain van Hotel Nassau-Bergen (foto: collectie Frits Zeiler). Het zal de meeste lezers inmiddels niet zijn ontgaan dat er in Bergen aan Zee drie nieuwe straten zijn aangelegd. Na jaren lange rust op dit front is op het station en rangeerterrein van 'Bello', noordelijk van de Witteweg èn in de Kuil, een drietal wegen gerealiseerd. We geven hier in het kort de achtergrond van de door de raad op 24 oktober 1995 vastgestelde nieuwe straatnamen. In Bergen aan Zee zijn opvallend veel personen vernoemd die op de een of andere manier een rol hebben gespeeld in de korte geschiedenis van dit dorp. Het zijn voornamelijk beter gesitueerden en leidinggevenden geweest die door de Van Reenens voor vernoeming werden voor gedragen. Zo waren jhr.mr. W.F. van der Wijck en A.K.P.F.R. van Hasselt, evenals mr. J.A.N. Patijn en J.A. Kalff, hoogge- plaatsten bij de Hollandsche IJzeren Spoorweg Maatschappij en Pier Pander en C.F. Zeiler eerstelingen in de toeristische sfeer. Ravenhorst, Bakhuis en Haasbroek Op verzoek van de gemeente en de His torische Vereniging Bergen bogen wij ons over mogelijke nieuwe straatnamen. Snel 20

Bergense kroniek | 1996 | | pagina 20