50 en 75 jaar Bergen aan Zee Het 50-jarig bestaan van Bergen aan Zee werd in het voorjaar en de zomer van 1956 met enkele feestelijkheden gevierd. Waarschijnlijk is er heel weinig op de foto vastgelegd, want uit de verschillende verzamelingen is niets te voorschijn gekomen. De redactie heeft daar om 'De Duinstreek' van dat jaar geraadpleegd en de volgende bijzonderheden geboekstaafd. Op 22 maart 1956 herdacht de culturele vereniging 'Paal 33' de gebeurtenis in aanwe zigheid van een honderdtal inwoners met een kranslegging door Cor Wokke en Cor Schotten bij het borstbeeld van mevrouw M.A.D. van Reenen - Völter. Er waren toespraken door de voorzitter van Paal 33, A. Maasen, door mr. J.J.H.J. van Reenen, de oudste zoon van de stichteres, door burgemeester dr. W. Huygens en door de voorzitter van de VVV-Bergen aan Zee, G, Grondsma jr. Op zaterdagavond 4 augustus begon een feestweek. Deze werd geopend met een viering in de raadzaal. Aansluitend begon bij de 'Studler van Surckboom' een estafetteloop met brandende fakkels naar Bergen aan Zee. Er namen vier verenigingen deel: B.S.V., Berdos, D.I.O. en Be-Quick. De prijzen gingen naar de ploegleiders: Th. Kurten van B.S.V. (een grote beker voor 5600 meter in 17 minu ten); Jan Oldenburg, namens Berdos de twee de prijs; C.L. Min de derde voor Be-Quick en Jan Henneman de vierde voor D.I.O. Met een van de fakkels werd daarna op het strand een brandstapel aangestoken. Tenslotte was er nog enig avondlijk vermaak op een dans- vloertje dat op de kruising Pier Panderweg en Patijnweg was gelegd. In de week die daarop volgde waren er nog een groot aantal attracties in Bergen aan Zee, alle door het feestcomité georganiseerd. Bergens Harmonie gaf een concert, de drum band van de rooms-katholieke verkenners hield een feestmars door Bergen aan Zee, er was een gratis circusvoorstelling voor 400 kinderen, een viswedstrijd aan het strand, een filmvoorstelling in de openlucht, een openluchtcabaret op het Stationsplein, een muzikale rondgang van een Volendammer band en een autopuzzelrit. In 1981 herdacht een grote menigte bij het borstbeeld van mevrouw M.A.D. van Reenen - Völter de stichting van de badplaats in 1906. Links op de achtergrond Bergens Harmonie. De kleinzoon van mevrouw Van Reenen - Völter, Adolf Lamoraal van Reenen, moest tijdens een speech van Frits Zeiler, een kind leen kleinkind?) in bedwang houden. Derde van rechts zijn echtgenote Ankie van Reenen - Rahusen. Vanzelfsprekend waren bij de plechtigheid ook Cor Schotten en Neeltje Schotten - Ravenhorst aanwezig. Cor was gedurende een halve eeuw in dienst van de BEM (de NV Bouw-Exploitatie- Maatschappij Bergen aan Zee). Ook was hij geruime tijd hulpstrandvonder. Neeltje was de allereerstgeborene in Bergen aan Zee. 13

Bergense kroniek | 1996 | | pagina 13