Jk I 1931: 25 jaar Bergen aan Zee Op 26 juni werd onder grote belangstelling van het publiek op het Stationsplein een lantaarnpaal onthuld als blijvende herdenking aan het jubileum. Hij was ont worpen door de Bergense architect Majella Cijffers. In het najaar van 1995 werden de op de achtergrond zichtbare loodsen afgebroken voor nieuwbouw. Later die dag was er een ballonnenwedstrijd. Jacob van Reenen liet de eerste ballon los. Rechts mr. H. Judell, secretaris van de VVV. Op deze foto zien we rechts van het midden burgemeester Hendrik D.A. van Reenen en (met handtas) mevrouw Van Reenen-Jurriaans. Verder, links, oud-burgemeester Jacob van Reenen met zijn kleinkinderen Dolf en Henriëtte. Ook herkennen we nog de gemeentesecretaris G. Taapken (derde van links), John Willekes MacDonald (links achter Jacob van Reenen), Coen Bogtman Albzn.-(rechts achter mevrouw Van Reenen), Dirk Klomp (links van de dame die naast H.D.A. van Reenen staat), Jan Apeldoorn (rechts achter H.D.A. van Reenen), C.F. Zeiler (rechts van H.D.A. van Reenen), H.L. baron Taets van Amerongen (rechts van hem met bril), en J.D.P. Rosier (geheel rechts met strikje). In 1931 werd het 25-jarig bestaan van Bergen aan Zee uitgebreid gevierd. Ter opening van de festiviteiten was er op 26 mei in Hotel Nassau-Bergen een groot diner voor genodigden. Het menu bestond uit elf gangen, vergezeld door vier wijnen en likeur voor de dames. De volgende dag was er onder auspiciën van de Koninklijke Nederlandsche Automobiel Club (KNAC) een vlaggen rit en een 'Concours d'Elégance'. Meer dan 200 automobielen (nu 'old timers' genaamd) trokken door de erepoort die op de Zeeweg even vóór de Paulineweg stond opgesteld.

Bergense kroniek | 1996 | | pagina 12