Van de voorzitter Wederom heeft ons redactieteam wijzigin gen ondergaan. Louise Grimmelt, enthou siast vanaf het eerste uur, heeft door druk te in haar werk moeten afhaken. Maar ze gaat door met het houden van interviews bij Bergense senioren. Daarom mogen we haar gelukkig tot de 'vaste medewerkers' van de 'Bergense Kroniek' blijven rekenen. Roosannie Kromhout, die al enige tijd een belangrijk deel van de tekstverwer king verzorgde, is nu tevens redactie-lid. Haar ervaring in redactie- en eindredactie- werk komt ons bijzonder goed van pas. Ook Hedda Kaishoven-Brester is tot de redactie toegetreden. Ze heeft geschiede nis gestudeerd en deed redactievaardig heden op in de verzorging van boekuitga ven. Het begin van een nieuwe jaargang leek ons een geschikt moment om op de omslag van het blad een verandering aan te brengen. De titels van de grote artikelen (niet die van de vaste rubrieken) staan nu op de voorplaat genoemd. Daardoor zijn de nummers wat inhoud betreft beter her kenbaar. De redactie Op het moment dat dit geschreven wordt - begin maart 1996 - is ons ledental de 1000 genaderd. We zitten er dicht bij en hopen dat we zeer binnenkort ons 1000ste lid feestelijk kunnen verwelkomen. Misschien heeft u, op het moment dat u deze 'Kroniek' ontvangen heeft, inmiddels ai in 'De Duinstreek' de foto gezien van ons 1000ste lid. Toch wel leuk om te weten dat de al lang bestaande Vereniging Oud Alkmaar binnenkort ook haar 1000ste lid verwacht! Aangezien niet iedereen op de laatste Algemene Ledenvergadering in november aanwezig was, wil ik graag langs deze weg nogmaals onze penningmeester van het eerste uur - mevrouw Pietertje Borggreve - van harte danken voor haar geweldige persoonlijke inzet. Mede door haar is de Historische Vereniging Bergen geworden wat zij nu is. Mevrouw Borggreve heeft wegens drukke werk zaamheden haar penningmeesterschap moeten opgeven. Gelukkig voor ons blijft ze de werkgroep Excursies nog leiden. Van belang is ook te melden dat de twee werkgroepen, bestaande uit leden van de HVB onder leiding van een histori cus, die zich bezig houden met de onder werpen 'Bergen in de Bataafs-franse tijd' en 'Bergen rondom 1900', de winter met hard werken hebben 'overleefd'. Hoe ver der men zich in het onderwerp ging ver diepen, hoe enthousiaster men werd. Het regio- en het gemeentearchief werden nog nooit zo druk bezocht als tijdens de laatste maanden. Wij zijn dan ook erg benieuwd naar de uiteindelijke resultaten. Tenslotte nog iets over onze Bergense Kroniek. Iedere keer als ons blad weer zo keurig in de brievenbus valt - uiteraard door onze werkgroep Verzending bij ieder een punctueel bezorgd - verbaas ik mij erover dat het weer voor elkaar is geko men. Ik mag namelijk van de redactie wel eens achter de schermen kijken. Het valt mij dan op hoe ontzettend veel werk er verricht moet worden om een dergelijk blad, historisch verantwoord en dan nog interessant geschreven en ingedeeld, steeds weer op tijd klaar te krijgen. Alle redactiemedewerkers, onder leiding van voorzitter Bert Veer en eindredacteur Bob van de Graaf, wil ik hiervoor complimen teren. De technische uitvoering, waarvoor o.a. Teun van Wijk en de drukker verant woordelijk zijn, is van een dusdanig hoog niveau dat wij daarvoor onze hoed diep afnemen. Job Hardeman 2

Bergense kroniek | 1996 | | pagina 4