lessen voor het wegverkeer. Met deze drie docenten moest het hele programma worden afgewerkt, tot aan het ULO-examen aan het eind van de 'negende' klas. Ja, er raakten wel eens vakken in de knel. Lichamelijke oefening stond wel op het program, maar bleef gewoonlijk beperkt tot korfbal onder lei ding van Ter Brugge. En van de biologie hebben we wel dier- en menskunde gehad - de bouw van het menselijk skelet leer den we van de botten van een in de dui nen gevonden gesneuvelde Russische sol daat uit 1799! - maar van plantkunde heb ben we niet veel opgestoken. Wat had ik niet allemaal kunnen leren van Bert Schuil! De eerste twee klassen van de ULO-school in het voorjaar van 1926. Op de achterste rij van links naar rechts: Marie Fillet, Gien Zijlstra, Geer Boersma, Map Gravesteijn, Tonnie Gravesteijn, een onbekend meisje, Nel Donkersloot (is later getrouwd met Herman Plomper en stierf jong), Nico Haye, Wim Sangers (kleinzoon van meester van Hoorn, het vroegere hoofd van de lagere school), Jan van der Plas (bijgenaamd Unkie), een onbekende jongen (hij bewoog), en Piet Sipman. Op de middelste rij: Dick Nap, Wim Buisman (zoon en opvolger van de banketbakker), Frans Bartels, de heer Ter Brugge en de heer Baretta. Verder naar rechts: Wim Barnaart (later verhuisd naar Vogelenzang), Elias (Li) Grootes (op 21-jarige leeftijd bij het zwem men verdronken), Kees Koster (later garagehouder), Frits Zeiler en Dick Zweerus (zijn vader maakte de pronkstukken voor het bloemencorso en zijn broer is beeldhouwer geworden). Op de voorste rij: Dieuw Groet (later getrouwd met de heer Haasdijk in IJmuiden), Klazien Vogelenzang, Ma de Boer, Corrie van Exter, Annie Over, Jans Kaan, Afke Gorter (later naar Amerika geëmigreerd), Lena van Dijk (later getrouwd met Toon Kelder in SchoorI maar jong gestorven), vóór haar Grietje Kroon, dan Jo Brugman, Tine van Gulik (later getrouwd met de kunstschilder Jaap Mooij) en Nancy de Lange (bijgenaamd Lange Nans). 13

Bergense kroniek | 1996 | | pagina 15