Van de voorzitter Sinds kort is ons redactieteam uitgebreid met Mignonne Dekker. Ze heeft van Trees Staarink het secretariaat overgenomen; u vindt haar adresgegevens in de colofon. Trees blijft zorgen voor het fotowerk van diverse vaste rubrieken. Omdat volgend jaar Bergen aan Zee 90 jaar bestaat, is er alle aanleiding daaraan hetzij in de beide nummers van 1996 hetzij in een Themanummer bijzondere aandacht te besteden. Te zamen met drs. D.A.G. (Bert) Buizer, geboortig uit Bergen aan Zee, heeft de redactie plannen ontwikkeld voor een aantal artikelen dat diverse kanten van de geschiedenis van onze badplaats belicht. Bert Buizer is voor de uitvoering van deze plannen tot de redactie toegetre den, voorlopig tot eind volgend jaar. We delen zijn mening dat in de toekomst in elk nummer van de 'Bergense Kroniek' een artikel over Bergen aan Zee thuis hoort en Bert zal daar ongetwijfeld aan bijdragen. De redactie Als u dit leest hebben wij bijna ons twee de volle verenigingsjaar afgesloten. In werkelijkheid vindt dat plaats op onze Algemene Leden Vergadering op 23 november a.s. We sluiten dan een jaar af waarin veel gebeurd is. Op de eerste plaats wil ik ons lid Thijs Kroon gedenken, die heel onver wacht afgelopen zomer overleden is. De meesten van ons zullen Thijs herinneren als iemand die altijd in de weer was om alle belangrijke dorpszaken op zijn video vast te leggen. Hij was wat dat betreft een gedreven persoon. Hij heeft ontelbare uren video-opnamen achtergelaten van de 'moderne geschiedenis' van Bergen, waar voor wij hem dankbaar zijn. 1995 was ook het jaar van de 50-jarige herdenking van onze bevrijding. We heb ben een prachtige Bevrijdingstentoonstel ling in het Gemeentehuis en in ons Museum 'Het Sterkenhuis' gehad. Beide evenementen hebben veel bezoekers getrokken. Tegelijkertijd kwam ons Themanummer 1 'Bergen '40-'45' uit. Onze redactie heeft hiervoor vele extra complimenten gekregen. 1995 was ook het jaar warin we een ledenbestand van meer dan 900 leden hebben kunnen realiseren. Een geweldig aantal, maar nog niet genoeg. Het bestuur blijft van mening dat 1000 leden een acceptabele grens is om de toekomst positief te bezien. Eind september/begin october zijn twee nieuwe werkgroepen, te weten: 'Bergen tijdens de Bataafse republiek' en 'Bergen rond 1900' van start gegaan. Beide werkgroepen staan onder leiding van een historicus, waardoor 16 HVB- leden in staat zijn om op een professione le manier de beide onderwerpen uit te werken. De resultaten zullen t.z.t. worden gepubliceerd. Alle kosten die hieraan ver bonden zijn, worden geheel door de Bergenaar A. de Ridder gesponsord. Wij zijn de heer De Ridder enorm dankbaar hiervoor, want zonder zijn steun was dit unieke onderzoek niet tot stand gekomen. Graag wil ik langs deze weg niet alleen onze sponsors voor hun steun, maar ook onze werkgroepen bedanken voor de vele werkzaamheden die in 1995 weer verricht zijn. De excursies, de verzen ding van al onze post naar leden in Bergen en omstreken, de realisatie van de Bergense Kroniek, de tentoonstellingen, etc. waren van grote klasse en zonder jul lie vrijwillige inzet waren wij nergens gekomen. Hartelijk dank! Tenslotte onze Algemene Leden Vergadering op 23 november a.s. om 20.00 uur in de Rustende Jager. Tijdens het z.g. huishoudelijke gedeelte zal het bestuur verantwoording afleggen over het door haar gevoerde beleid en zal de begroting 1996 worden gepresenteerd. Na de pauze zal er een bijzonder overzicht gegeven worden van 'Bergen toen en nu'. Ik hoop U allen te mogen verwelkomen op 23 november a.s. Job Hardeman 26

Bergense kroniek | 1995 | | pagina 4