1939-1946 in woord en beeld Op 4 mei 1946 werd door de Oranjevereniging een Bevrijdingsoptocht georganiseerd. Vooral de jeugd nam er in grote getale aan deel. De route was als volgt: Karei de Grootelaan, Hoflaan, Renbaanlaan, Van Reenenpark, Stationsstraat, Breelaan naar het Openluchttheater. Bij de Bevrijdingsboom, hoek Van Reenenpark/Van Reenenlaan vond een Dodenherdenking plaats. Op de foto zien we bij de microfoon J. Schekkerman, hoofd van de Openbare Lagere School. Rechts op de voorgrond met hoge hoed de tijdelijk benoemde burgemeester G.J. Lovink; verder de heren Jb. Swaag, G. Lek en, eveneens met hoge hoed, baron H.L. Taets van Amerongen. Daarachter rechts J. Roggeveen, gemeente-architect. Links van baron Taets de secretarie-ambtenaar W. de Vries. Na de herdenking werd in het Openluchttheater een bijeenkomst gehou den met o.a. een toespraak door ex-verzets man 'Frits de Zwerver', de schuilnaam van ds. F. Slomp (Fotoarchief wijlen Jb. Swaag). Ook de buurtbewoners van Zanegeest hielden een gekostumeerd bevrijdingsfeest op het ter rein hoek Dr. van Peltlaan/Natteweg, waar thans 'De Haaf' is gevestigd. Ondanks de verkleed partij is een aantal van de mannen nog goed te herkennen, ofschoon... Het beste is hun namen in alfabetische volgorde te noemen. Het zijn: Kobus en Maarten Alderlieste, Kees Bijl, Klaas Blokker, Cor Boon, Piet Dekker, Cor Duin, Kobus Holleberg, Siemen Kaandorp, Waaip Kager, Karei Loots, Piet Nanne, Tijs Punt, Gerrit en Piet Roozendaal, Siem Schouten, Jan Slikker, Cor Smit, Henk en Obbo Swaan en Piet Winder. Zeven van de achtentwintig konden niet meer worden thuis gebracht (foto Aad Schouten). Bevrijdingsfeest voor de jeugd in de Hertenkamp.

Bergense kroniek | 1995 | | pagina 26