Dubbele tentoonstelling Historische Vereniging Bergen NH Binnenkort is het 50 jaar geleden dat ons land werd bevrijd van de Duitse bezetter. Op verschillende manieren zal dit heugelijk feit worden herdacht. Ook onze (nog jonge) historische ver eniging levert daarvoor een bijdrage. Een aantal van onze leden is, in samenwerking met Museum Het Sterkenhuis, al geruime tijd bezig met het inrichten van een tentoonstelling. Onder de titel: Bergen NH 1940-'45-'95 5 jaar bezet - 50 jaar vrij wordt getoond wat zoal in die perio de is gebeurd. Bewust is er voor gekozen om, naast de vijf oorlogsja ren, ook aandacht te geven aan wat er in die 50 jaren daarna is bereikt. Als we ons realiseren dat na de bevrijding praktisch alles weer vanaf het begin moest worden opgebouwd, wordt duidelijk dat in dit opzicht toch heel veel is bereikt. Door deze na-oor- logse periode in de tentoonstelling te betrekken, voegt dat extra waarde toe aan de herdenking van dit jubileum. Zoals aangegeven betreft dit een gezamenlijke tentoonstelling van onze vereniging met Het Sterkenhuis. Onder auspiciën van het Bevrijdingscomité. De tentoonstelling is op twee locaties ingericht, te weten in de centrale hal van het gemeente huis en op de bovenverdieping van Het Sterkenhuis. In het gemeentehuis is te zien welke grote ontwikkelingen en veranderingen in de afgelopen 50 jaar hebben plaatsgevonden. Zo wordt onder meer aan de hand van maquettes getoond hoe het dorp werd uitgebreid. Een maquette van Bergen aan Zee laat zien hoe de sloop van Hotel Nassau Bergen en de vele huizen aan de boulevard het beeld in- grijpend veranderde. Ook andere belangrijke gebeurtenissen uit ons dorpsleven zullen worden getoond aan de hand van foto's en teksten. De tentoonstelling op de bovenver dieping van Het Sterkenhuis, die de gehele zomer duurt, belicht de perio de 1939-1945. De nadruk ligt vooral op hoe privé en als dorpsgemeen schap die oorlogsperiode werd beleefd. Het laat zien hoe geleidelijk aan het beeld van de bezetter veran derde van 'cultuurbrenger' tot bezet ter met alle bij- behorende misdaden. De openingstijden zijn als volgt: - Gemeentehuis: vanaf zaterdag 29 april t/m zaterdag 6 mei, dagelijks van 10 tot 16 uur. - Het Sterkenhuis: vanaf zondag 30 april t/m zaterdag 6 mei van 10 tot 16 uur; vanaf dinsdag 9 mei t/m zater dag 30 september dagelijks m.u.v. zondag en maandag: van 10 tot 12 uur en van 15 tot 17 uur. Opgericht 15 juni 1993 Bestuur: Job C. Hardeman, voorzitter, tel. 12373 Ron Wessels, secretaris, tel. 13120 Pietertje Borggreve-Kuiken, penning meester, tel. 97895 Jaap Kroon, coördinator werkgroe pen, tel. 13339 Henk Min, programma-commissaris, tel. 97130 Adres verenigingssecretariaat: Dirk Klompweg 36 1861 ND Bergen NH tel. 02208-13120 Men kan lid worden van de vereni ging door storting van de contributie - minimum 20 per jaar - op giro rekening 76 62 79 of bankrekening 14 69 94 450 ten name van de 'Historische Vereniging Bergen NH' te Bergen NH. Ook giften kunnen op bovengenoemde rekeningen worden gestort. Bij 'mededelingen/omschrij ving' s.v.p. contributiejaar vermelden, resp. 'gift'. 24

Bergense kroniek | 1995 | | pagina 26